Путін не буде радіти розпаду ЄС – FT

Поділитися
Путін не буде радіти розпаду ЄС – FT Росії потрібен стабільний ЄС. © Сайт президента России
Розпад ЄС може спричинити ланцюгову реакцію у всій Європі, яка не омине і Росію.

Поки думки в світі щодо референдуму про членство Британії в ЄС розходилися, а німці, китайці і американці зважували, що було б краще, позиція Росії, здавалося б, була апріорі визначена. Володимир Путін швидко став аргументом тих, хто агітує за збереження членства.

Про це на сторінках Financial Times пише оглядач Мері Даджевські, нагадуючи, як прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон заявив, що єдині люди, які "будуть щасливі" в разі виходу країни з ЄС – це Путін і ще ватажок "Ісламської держави". Міністр оборони Майкл Феллон сказав британським парламентарям, що вихід Британії з ЄС стане для Путіна радісним, "як день зарплати". І колишній міністр закордонних справ Джек Строу назвав екс-мера Лондона Бориса Джонсона "апологетом Путіна" за його активну агітацію проти ЄС.

Прихильники ЄС вважають, що кінцева мета Путіна – це дестабілізація чи й навіть розвал Євросоюзу. І рішення великої країни-учасниці вийти з об'єднання стане серйозним кроком у цьому напрямку. Тому, за такою логікою, Brexit в інтересах Москви. На думку автора, в основі цієї тези два твердження: перший – Росія бажає Заходу лише зла, другий – ЄС дуже хиткий. Однак наскільки це правда?

Росія й дійсно хотіла б, щоб ЄС був слабшим, оскільки вона вважає його експансіоністським і сильним. Однак бажати розпаду союзу – це дуже небезпечно. На думку оглядача, Росія повинна бути зацікавлена в стабільності в Європі. Вона пережила розпад "Варшавського договору", розвал СРСР і тепер існує страх, що РФ також розділиться. Тому з точки зору Москви, вірогідно, перспектива розпаду ЄС може поширитися на всю Європу і в тому числі на Росію.

"Москву часто звинувачують у спробах підірвати ЄС. Але вдавання хулігана в Балтії і змови з Грецією – це лише політичні маневри Кремля. Він вважає такі дії допустимими, тому що не бачить ризику розпаду ЄС", - йдеться в статті.

Таким чином, на думку оглядача, Росії потрібна солідарність і союз європейських країн,. Тим паче, що значно зручніше мати з ними справу як з єдиним торговельним ринком. Москва дуже схвилювалася, коли в єврозоні почалися кризи, і вона навіть запропонувала допомогу Європейському центральному банку. Тому що провал євро – це загроза і для Росії також.

Минулого року президент Європарламенту Мартін Шульц висловлював побоювання, що Євросоюз в найближчі 10 років може розпастися. Проблеми, на думку президента Європарламенту, все ще можна вирішити, курс на євроінтеграцію можна ще повернути.

Тим часом, видання Financial Times писало, що вихід з ЄС може "роздерти" Британію на частини. Тому що англійці, ірландці, шотландці і валлійці по-різному ставляються до об'єднаної Європи.

Детальніше про інтереси Лондона, Брюсселя та Вашингтона в ситуації, настроях британського суспільства і переговорах про умови збереження Великобританією членства в ЄС читайте на DT.UA статті Чи залишить Британія Євросоюз?

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі