Про це на сторінках Financial Times пише оглядач Мері Даджевські, нагадуючи, як прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон заявив, що єдині люди, які "будуть щасливі" в разі виходу країни з ЄС – це Путін і ще ватажок "Ісламської держави". Міністр оборони Майкл Феллон сказав британським парламентарям, що вихід Британії з ЄС стане для Путіна радісним, "як день зарплати". І колишній міністр закордонних справ Джек Строу назвав екс-мера Лондона Бориса Джонсона "апологетом Путіна" за його активну агітацію проти ЄС.
Прихильники ЄС вважають, що кінцева мета Путіна – це дестабілізація чи й навіть розвал Євросоюзу. І рішення великої країни-учасниці вийти з об'єднання стане серйозним кроком у цьому напрямку. Тому, за такою логікою, Brexit в інтересах Москви. На думку автора, в основі цієї тези два твердження: перший – Росія бажає Заходу лише зла, другий – ЄС дуже хиткий. Однак наскільки це правда?
Росія й дійсно хотіла б, щоб ЄС був слабшим, оскільки вона вважає його експансіоністським і сильним. Однак бажати розпаду союзу – це дуже небезпечно. На думку оглядача, Росія повинна бути зацікавлена в стабільності в Європі. Вона пережила розпад "Варшавського договору", розвал СРСР і тепер існує страх, що РФ також розділиться. Тому з точки зору Москви, вірогідно, перспектива розпаду ЄС може поширитися на всю Європу і в тому числі на Росію.
"Москву часто звинувачують у спробах підірвати ЄС. Але вдавання хулігана в Балтії і змови з Грецією – це лише політичні маневри Кремля. Він вважає такі дії допустимими, тому що не бачить ризику розпаду ЄС", - йдеться в статті.
Таким чином, на думку оглядача, Росії потрібна солідарність і союз європейських країн,. Тим паче, що значно зручніше мати з ними справу як з єдиним торговельним ринком. Москва дуже схвилювалася, коли в єврозоні почалися кризи, і вона навіть запропонувала допомогу Європейському центральному банку. Тому що провал євро – це загроза і для Росії також.
Минулого року президент Європарламенту Мартін Шульц висловлював побоювання, що Євросоюз в найближчі 10 років може розпастися. Проблеми, на думку президента Європарламенту, все ще можна вирішити, курс на євроінтеграцію можна ще повернути.
Тим часом, видання Financial Times писало, що вихід з ЄС може "роздерти" Британію на частини. Тому що англійці, ірландці, шотландці і валлійці по-різному ставляються до об'єднаної Європи.
Детальніше про інтереси Лондона, Брюсселя та Вашингтона в ситуації, настроях британського суспільства і переговорах про умови збереження Великобританією членства в ЄС читайте на DT.UA статті Чи залишить Британія Євросоюз?