Путін намагається вивести Росію із ізоляції за допомогою Сирії – NYT

Поділитися
Російський президент може досягти своєї мети і вивести Росію із ізоляції, оскільки загроза від ІДІЛ дуже висока, і може переважити тривогу Заходу за майбутнє України.

Якщо для більшої частини світу Сирія є сценою нескінченної трагедії, то для президента Росії Володимира Путіна - це чудова можливість для виведення РФ з ізоляції, в якій вона знаходиться через західні санкції, пише журналісти The New York Times Нейл Макфарк'юхар і Ендрю Крамер.

Автори вважають, що сирійське питання є певним "гамбітом" Росії, щоб втертися в довіру до Заходу. "На цьому тижні Путін розв'язав дипломатичний наступ, домагаючись зустрічі з президентом Обамою, і пропонуючи провести військові переговори щодо Сирії, він планував велику презентацію плану умиротворення в Сирії у своїй промові в ООН в кінці місяця", - йдеться в статті.

"Ставки для Путіна високі, мабуть, найвищі у його кар'єрі", - вважають автори статті. Адже Кремль опинився в дипломатичній ізоляції після його авантюр в Україні, й досі переживає економічні санкції, страждає від низьких цін на нафту і слабкого рубля, що становить небезпеку для подальшого існування режиму. Путін знає жалюгідність ситуації, тому розуміє, що повинен терміново повернути прихильність Заходу, або змінити тему.

Сирія дає Москві можливість отримати значну роль на Близькому Сході та сприяє довгостроковим амбіціям Путіна про відновлення Росії як гравця на світовій арені.

"Путін мріє про відновлення російської влади всюди, не тільки на пострадянському просторі", - сказав військовий аналітик Московського центру Карнегі Олексій Малашенко. "Діяльність в Сирії та навколо Сирії означає, що Росія може повернутися на Близький Схід, але не в якості наддержави, а в якості балансу влади", - додав він.

У середу держсекретар США Джон Керрі заявив, що Москва запропонувала провести переговори між США і російськими військовими з питання нарощування російських сил там. Керрі сказав, що адміністрація розглядає цю пропозицію, додавши, що міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, представив переговори як спосіб координації з Пентагоном, щоб уникнути "небажаних інцидентів".

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив про те, що планує відвідати Росію на наступному тижні для переговорів з Путіним про розміщення російських військ в Сирії і можливої передачі зброї супротивнику Ізраїлю ліванському угрупованню "Хезболла".

Президент Сирії Башар Асад дав інтерв'ю шести основним російським новинним ЗМІ, в яких він луною озвучив пропозиції Путіна. Асад закликав повстанців об'єднатися з урядовими силами для війни проти ІДІЛ. Сирійський лідер, чиї війська контролюють лише близько чверті території Сирії, не став коментувати військові кроки Росії. Він описував Росію як неупередженого посередника.

Путін, як очікується, виступить на Генеральній Асамблеї Організації Об'єднаних Націй 28 вересня, і буде використовувати цю глобальну платформу, щоб підкреслити свою стратегію в Сирії.

Він вже заявив, що він обмірковує зусилля удвох напрямках - створення міжнародної коаліції для розгрому ІДІЛ, а також активізація спроб домогтися внутрішньополітичного компромісу між численними недружніми сирійськими фракціями і залучити їх в коаліцію.

Що стосується України, розмірковують автори, то там запанував "заморожений" конфлікт, як і очікувалося, з самого початку. Затишшя, що триває з 1 вересня, як очікується, триватиме, принаймні, до кінця місяця, до дати виступу Путіна в ООН. А поки Україна практично зникла з заголовках новин у світових ЗМІ, оскільки увага перефокусировалось на Сирію.

"Адміністрація Обами намагається всидіти на двох стільцях", - відзначає незалежний політолог Костянтин фон Еггерт. Він пояснює свою думку тим, що Захід закрив двері для Росії після анексії Криму і авантюр в Східній Україні, в той же час прагнув укласти угоду з Іраном, вдаючись до співпраці з РФ, а також залучаючи до вирішення інших питань на Близькому Сході.

Якщо Путіну зуміє налагодити коаліцію Сирії, тоді Вашингтону важко було б далі підтримувати ізоляцію Кремля.

Деякі аналітики припускають, що Путін може домогтися свого в кінці кінців, тому що загроза від "Ісламської Держави", дуже висока, і переважить і тривогу за майбутнє України, і побоювання за Асада, і навіть зростання російського впливу на Близькому Сході.

Читайте також: Німеччина розробляє бойовий лазер для знищення дронов

Пентагон підтвердив наявність солдатів і нової бази Росії в Сирії. При цьому, за його словами, російські сили розгортають базу для подальших військових операцій".

Як писало видання Newsweek, США хочуть від Росії співробітництва, а не "самодіяльності" в Сирії. Тоді Керрі сказав, що дав зрозуміти російській стороні, що її підтримка режиму президента Башара Асада поглиблює ризики "посилення і розширення конфлікту, підриваючи загальну мету протистояти екстремізму". У свою чергу Лавров оголосив про необхідність створення міжнародного об'єднаного фронту у війні проти "Ісламської держави".

Після інформаційного шуму і занепокоєння, вираженого приводу российскиой техніки та військових у Сирії, президент Путін визнав, що Росія допомагає Дамаску технікою, зброєю і тренуванням військових, проте зазначив, що говорити про російську участь у військових операціях в Сирії передчасно. Втім, пам'ятаючи його брехню про неприсутність російських військових у Криму і на Донбасі, до подібних заяв слід ставитися скептично, пише Василь Короткий у статті для DT.UA Куди везе "Сирійський експрес"?

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі