Під час візиту російського президента в Будапешт голова угорського уряду долучився до невдоволених заяв Володимира Путіна про шкідливість антиросійських санкцій. Про це пише Financial Times.
"Західна частина Європи декларує дуже антиросійську позицію і політику. Це створює дуже складний клімат для того, щоб захищати нашу власну політику", - сказав Орбан на спільній з Путіним прес-конференції в Будапешті.
Російський президент наголосив, що Угорщина для Москви "важливий і надійний партнер".
"Неекономічні проблеми не можна вирішувати економічними методами. Кожен втратить від такого рішення", - посварив санкції Орбан.
Видання нагадує, що нинішня зустріч Путіна з угорським прем'єром вже третя за останні три роки. Оглядачі вважають, що спроби російського президента зробити Орбаман своїм партнером націлені на підвищення шансів добитися відмови ЄС від продовження санкцій проти Росії. Крім того, Путін намагається отримати вигоду від критики на адресу Угорщини з боку ЄС і НАТО за неліберальні політичні зміни, які проводить Будапешт. Він намагається зіграти на цьому, щоб посилити розкол у обох організаціях.
Під час нинішньої зустрічі обидва лідери висловили невдоволення санекціями ЄС проти Москви, заявивши, що вони призводять до мільярдних збитків для Угорщини і Росії.
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто сказав, що зустріч Путіна з Орбаном відбулася на тлі змін у геополітичному контексті, які відбулися після перемоги Дональда Трампа на виборах у США. Це дає критикам санкцій, таким як угорський прем'єр, свіжий шанс добитися скасування тиску на Росію.
"Навряд чи Трамп буде критикувати Орбана за його неліберальну політику. Покращення відносин між Москвою і Вашингтоном може призвести до кінця санкцій", - переконаний професор Університету Чикаго Джон Міршаймер.
Він переконаний, що тим часом зміцнення відносин між Орбаном і Путіним посилює розкол між Угорщиною і її союзниками як в НАТО, так і в ЄС. А це ослаблює обидві організації.
Тим часом, США послабили санкції проти ФСБ Росії. Тепер можна здійснювати "деякі види операцій з ФСБ", які раніше були заборонені. Зокрема, дозволені операції щодо ліцензування експорту в області електроніки. Згодом у Білому домі назвали пом'якшення санкцій проти ФСБ "формальними діями".