Але саме час звернути увагу на кілька подій в Східній Європі, які мали зовсім інший характер. В Угорщині, як виявилося, російські агенти фінансували і тренували неонацистське угруповання. А в Чорногорії, яка от-от приєднається до НАТО, Москва намагалася влаштувати державний переворот. Про це в редакційній статті пише Washington post.
Докази в обох випадках не повні, однак переконливі. В Угорщині історія почалася з перестрілки між поліцією і лідером екстремістської групи "Рух національного фронту", сподвижники якої вважали себе наступниками угорських фашистів 30-х років. Поліція обшукала кілька будівель, які належали групі, і знайшла великі арсенали зброї. Згодом угорські спецслужби з'ясували, що російські дипломати і люди у формі російської розвідки відкрито тренували угорських екстремістів.
"Коротше кажучи, режим Володимира Путіна виявився причетний до збройного руху, який намагався відновити фашизм в Угорщині", - йдеться в статті.
Ще більш зухвала операція відбулася в Чорногорії, якщо вірити чиновникам в Подгоріці і Белграді. Вони кажуть, що російські агенти намагалися влаштувати переворот 16 листопада під час парламентських виборів у балканській країні. Їхня мета полягала в збройному захопленні будівлі парламенту і вбивстві прем'єр-міністра Міло Джукановича, який добився членства в НАТО для своєї країни. Влада Чорногорії утрималася від публічних звинувачень проти уряду Росії, але виявила двох росіян, які прибули в країну, щоб організувати операцію. Їх депортували, після чого вони зникли з поля зору.
Видання пише, що російська розвідка прославилася своїми спробами втручатися у справи інших країн ще з часів царизму. Але аналітики кажуть, що таких зухвалих спроб посіяти хаос в країнах, пов'язаних з НАТО, ніколи не було. Це може означати, що режим в Росії надав своїм агентам під прикриттям повну свободу дій, розраховуючи на те, що слабкий і розділений Захід не буде пручатися.
Раніше видання Rzeczpospolita писало, що перемога України у війні залежить від того, ким Захід буде вважати Путіна. Адже одного дня західні лідери критикують Москву за агресію проти України і воєнні злочини у Сирії. А наступного - розмовляють з нею як з партнером у боротьбі проти ІДІЛ.