Прийнявши рішення про виведення російських військ з Сирії, Президент РФ Володимир Путін нагадав сирійському президенту Башару Асаду про його маріонетковий статус, вважає західний аналітик Єн Бреммер.
На думку оглядача, яку він висловив у своїй статті для the Time, одним з політичних мотивів виведення російських військ було бажання нагадати Башару Асаду, що Сирія має у Росії набагато більшу потребу, ніж Росія у Сирії.
"Він виконав це завдання, спершу продемонструвавши, що Росія здатна посилити позиції Асада – а потім позбавивши його цієї підтримки, зробивши йому "невелике попередження", - зазначив Бреммер.
Як відзначає аналітик, Путін розуміє, що Сирія більше ніколи не буде адміністративно єдиною країною, але не надає цьому значення, адже РФ має доступ до її повітряних та морських баз і може використовувати сирійську кризу, як предмет торгу по зняттю санкцій і засіб відволікання уваги від України.
"Російська заява про виведення військ сама по собі не принесе мир до Сирії. Дипломати в Женеві зроблять все, щоб стабілізувати цю переживаючу трагедію країну, але американці, європейці, росіяни, саудити, іранці, турки та різноманітні сирійські угруповання все ще дотримуються різних думок про майбутній образ Сирії, а "ІДІЛ" взагалі не має причин припиняти стрілянину", - резюмував він.
Раніше держсекретар США Джон Керрі заявив, що продовження військового конфлікту загрожує існуванню сирійської державності.
14 березня російський президент РФ Володимир Путін оголосив виведення російських військ з Сирії, хоча агентство Reuters з посиланням на власні джерела повідомило, що США не бачать ознак підготовки Росії до виведення військ з Сирії. За даними Пентагону, наразі територію країни залишила лише невелика частина військового контингенту РФ.
Як зазначалося у виданні the Economist, російський президент використовував образи війни в Сирії та Україні для внутрішньої пропаганди, тож виведення військ з Близького Сходу може штовхнути його на чергову військову авантюру.