Путін може використати мирні переговори для переозброєння армії перед новою атакою — глава МЗС Британії

Поділитися
Путін може використати мирні переговори для переозброєння армії перед новою атакою — глава МЗС Британії © скриншот видео
На думку Клеверлі, треба бути дуже обережними, якщо «мирні» переговори будуть ініційовані Путіним.

Глава Кремля Владімір Путін може використати мирні переговори для поповнення запасів своєї армії перед початком нового наступу. Таке припущення зробив міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі.

На думку Клеверлі, існує ризик того, що «припинення вогню насправді може бути використане Путіним для того, щоб підготувати більше військ і більше боєприпасів, а також переобладнати свої пошкоджені збройні сили та переозброїти їх».

Попередження Клеверлі пролунало після того, як президент США Джо Байден заявив, що був би готовий поговорити з Путіним, якби той справді прагнув закінчити війну, чого досі не відбулося.

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що продовжить розмову з главою Кремля, щоб спробувати запобігти будь-якій подальшій ескалації і досягти «дуже конкретних результатів», таких як безпека для атомних станцій.

Однак Клеверлі, який цього тижня взяв участь у зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО в Бухаресті, поставив під сумнів те, що Путін дійсно буде вести переговори «з добрими намірами».

«Річ у тому, що ми повинні бути дуже, дуже обережними, якщо "мирні" переговори - і я використовую слово "мирні" в лапках - будуть ініційовані Владіміром Путіним», - заявив він.

За його словами, якщо росіяни використають будь-яку паузу в бойових діях просто як прикриття для переозброєння, то надалі можуть бути ще більші проблеми.  

«Тоді все, що станеться - ми знову побачимо точно такі ж сцени, але, можливо, через, я не знаю, шість, 12, 18 місяців», - додав Клеверлі.

«Вирішення цього питання має бути стійким, воно має бути значущим, воно має бути реальним. Ми маємо остерігатися паузи, яку Росія використовує для того, щоб переконатися, що її наступна фаза агресії буде більш ефективною, ніж нинішня фаза. І подивіться, Владімір Путін уже набув досвіду в цьому питанні. Грузія, це мало бути одноразовим випадком, чи не так? Крим, це мало бути одноразовим, чи не так? Східна Україна, це мало бути одноразовим випадком. І насправді ми побачили, що вони були підготовкою до цієї останньої хвилі агресії», - зазначив міністр. 

Росія намагається скористатися бажанням Заходу вести переговори. Мета Кремля – створити динаміку, в якій лідери країн-союзників Києва відчуватимуть необхідність йти на попереджувальні поступки, щоб заманити Росію за стіл переговорів, вважають аналітики Інституту дослідження війни.

Заяви Путіна підкреслюють, якими можуть бути деякі з цих бажаних превентивних поступок: зменшення фінансової та військової допомоги Україні, визнання незаконної анексії Росією української території та обмеження військових дій НАТО та Заходу в Європі. 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі