Війна в Україні: чи можна очікувати на початок мирних переговорів?

Поділитися
Війна в Україні: чи можна очікувати на початок мирних переговорів? © U.S. Army/ flickr
Неофіційними каналами вони йдуть, але західні чиновники погоджуються, що час офіційних переговорів ще не настав.

Слова президента США Джо Байдена про те, що він готовий "сісти за стіл переговорів з Володимиром Путіним, щоб зрозуміти, що в нього на думці" або телефонна розмова канцлера ФРН Олафа Шольца з російським лідером зовсім не означають, що мирні переговори на високому рівні -Ось почнуться, пише дипломатичний кореспондент Бі-бі-сі Пол Адамс.

Як сказав сам президент США, це може статися лише після того, як російський лідер зголоситься припинити війну в Україні. Цього поки що не сталося.

Заяви з Кремля про те, що Вашингтон не визнає суверенітет Росії над анексованими частинами України і що Захід озброює Україну, зовсім не говорять про те, що прорив уже поряд.

Але питання про те, коли мають розпочатися мирні переговори, не перестає звучати, оскільки війна затягується і в Україні настає сувора зима, яка загрожує новими смертями та стражданнями,

Проте офіційні особи повторюють, що Україна сама має визначити, коли та як вести переговори.

"Ми повинні поважати думку українців, щоб вони самі вирішували, в який момент і на яких умовах вони вестимуть переговори про свою територію", - сказав президент Франції Еммануель Макрон, стоячи поряд з Джо Байденом у Білому домі.

Адамс пише також, що у приватних розмовах західні чиновники погоджуються, що час переговорів ще не настав. Вони не бачать із боку Москви жодних ознак намірів вести змістовний діалог.

Оскільки Україна перебуває попереду у військовому плані, а російські військові зусилля стикаються з численними проблемами, є відчуття, що Захід вважає, що найближчими місяцями Росія виявиться у слабкішому становищі, ніж зараз.

"Настане момент, але зараз не здається, що це слушний час", - так висловився нещодавно один високопоставлений західний дипломат.

"На даний момент, - сказав він, - завдання Заходу - продовжувати надавати Україні військову підтримку, щоб поставити її в найкраще становище, хоч би як воно настало".

При цьому офіційні особи вкрай неохоче говорять, коли настане цей момент.

Але якщо Україна продовжить відвойовувати території найближчими місяцями, дискусія стане гострішою: наскільки далеко готові зайти західні союзники України, щоби підтримати військові цілі Києва?

Відкат до позицій 24 лютого, коли Росія розпочала своє повномасштабне вторгнення – це одне. Заохочувати Україну повернути території, захоплені Росією у 2014 році, Крим та значну частину Донбасу – це зовсім інше.

У той же час автор не сумнівається, що переговори неофіційними каналами йдуть, у них беруть участь Пентагон і міністерство оборони Росії, а також голова ЦРУ Вільям Бернс і його російський колега Сергій Наришкін.

Але, незважаючи на всі розмови про те, коли і як мають розпочатися мирні переговори, ми, схоже, все ще далекі від дипломатичного рішення війни в Україні, нарікає автор.

Нагадаємо, після сьогоднішньої телефонної розмови канцлера ФРН Олафа Шольца з московським правителем Путіним прес-секретар Кремля заявив, що вимоги Заходу повністю вивести війська з України в рамках будь-яких майбутніх переговорів щодо припинення війни фактично унеможливлюють такі переговори.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі