Росія намагається скористатися бажанням Заходу вести переговори. Мета Кремля – створити динаміку, в якій лідери країн-союзників Києва відчуватимуть необхідність йти на попереджувальні поступки, щоб заманити Росію за стіл переговорів, вважають аналітики Інституту дослідження війни.
Напередодні, 2 грудня Владімір Путін розмовляв з канцлером Німеччини Олафом Шольцем і неправдиво заявив, що західна фінансова та військова допомога Україні створює ситуацію, в якій український уряд категорично відкидає переговори між Москвою та Києвом і закликав Шольца переглянути підхід Німеччини до розвитку подій в Україні.
Зі свого боку Шольц заявив, що будь-яке дипломатичне вирішення війни в Україні має передбачати виведення російських військ. Дзвінок Путін-Шольц відповідав дипломатичному зверненню президента США Джо Байдена 1 грудня, у якому Байден заявив, що він готовий поговорити з Путіним, якщо російський президент шукає спосіб припинити війну, хоча Байден визнав, що наразі немає найближчих планів зробити це.
Заяви Путіна підкреслюють, якими можуть бути деякі з цих бажаних превентивних поступок: зменшення фінансової та військової допомоги Заходу Україні, визнання незаконної анексії Росією української території та обмеження військових дій НАТО та Заходу в Європі. Кремль також зберіг свою розпливчастість щодо теми можливих переговорів:
“Ймовірно, щоб переконати західних офіційних осіб розпочати переговорний процес без чіткого визначення того, чи ведуться переговори про припинення вогню, мирний процес чи остаточну мирну угоду”, - припускають в ISW.