На Заході припускають, що Москва готується до активної участі в антизахідній боротьбі, чіпляючись за останній плацдарм на Близькому Сході, який в неї лишився з часів СРСР. Дійсно, такої кількості зброї і військ не потрібно, щоб зберегти режим Башара Асада при владі.
Про це на сторінках The Independent пише Мері Дежевскі. Вона припускає, що після виступу Путіна на Генеральній Асамблеї ООН ситуація дещо проясниться. Однак, вже очевидно, що головна його мета - продемонструвати провал дипломатичної ізоляції, а також відсунути війну в Україні в розряд "регіональних" проблем другого плану.
Власне візит Держсекретаря Джона Керрі в Сочі, під час якого він зустрівся з Володимиром Путіним, стала початком скасування ізоляції Кремля. Можливо саме тому Вашингтон і Брюссель так в'яло і не рішуче реагують на появу армії Росії в Сирії.
Автор зауважує, що в Генеральній Асамблеї ООН у Путіна є два варіанта, про що б говорити. Перший варіант досить традиційний для лідера Росії: почати говорити про свої образи на НАТО і Захід.
Але другий варіант припускає, що Путін може привезти в Нью-Йорк свій варіант "перезавантаження" відносин з Заходом. Можливо, цей його план буде включати якийсь варіант співпраці проти "Ісламської держави", а також гарантії політичного врегулювання війни в Україні, які Захід і Москва нададуть спільно. Можливо Путін запропонує почати розробляти нову систему безпеки після Холодної війни.
Такі пропозиції точно зустрінуть з підозрою, а деякі політичні сили будуть вимагати відмовитися від них. Однак, цілком можливо цього разу Путін готовий грати по-чесному, враховуючи низькі ціни на нафту. Тож Заходу варто детальніше вивчити нову версію "перезавантаження", якщо російський президент її запропонує.
В цей же час, видання Financial Times писало, що завдяки Сирії Путін перетворюється із вигнанця на важливого посередника. Нещодавнє розгортання військ і арсеналу РФ в Сирії призвело до появи припущень, що виступу в стилі Хрущова не буде, а Путін готує великий дипломатичний демарш, пов'язаний з пропозицією російської допомоги і навіть лідерства і війні проти "Ісламської держави". Свої заяви від буде підтверджувати "фактами на місцях" у формі десятків винищувачів, танків, артилерії і всього іншого, що Москва відправила в Сирію впродовж останніх днів.
У п'ятницю, 25 вересня, Білий дім повідомив, що Обама погодився зустрітися з Путіним після "неодноразових прохань" РФ.
24 вересня агентство Bloomberg повідомило, що Путін готовий розпочати односторонню військову операцію проти бойовиків терористичної організації ІДІЛ у Сирії, якщо США відкинули його пропозицію приєднається до міжнародної коаліції. У свою чергу, США хочуть обговорити координацію авіаударів у Сирії з російською стороною, щоб уникнути можливих інцидентів з ВПС Росії.
Крім того, розвідувально-аналітичне агентство Stratfor прийшло до висновку, що Москві потрібна Сирія заради переговорів з США про майбутнє України і зняття санкцій.
Росія зацікавлена в створенні основи для операції з приводу майбутнього України, а також створення атмосфери, в якій Захід зніме санкцій. РФ знає, що це не може відбутися відразу, але Москва зацікавлена в досягненні своїх цілей у найближчих року-двох.
Агентство Bloomberg також писало, що Путін в Сирії хоче "виторгувати" у Заходу право впливати на Україну. Російський президент не намагається використовувати Сирію для відволікання, він хоче перетворити її на свій "козир" в суперечці із Заходом.