Про це на сторінках Bloomberg пише професор міжнародного і конституційного права Гарвардської юридичної школи Ноа Фельдман. На його думку, Путін не намагається використати Сирію для відволікання, він хоче перетворити її на свій "козир" у суперечці з Заходом.
"В усьому світі не так і багато місць, де Росія може запропонувати Заходу щось, що йому потрібне. Сирія – єдине місце, де Росія здатна допомогти США і Європі добитися бажаних цілей", - йдеться в статті.
Фельдман нагадує, що потік біженців перетворив війну в Сирії на проблему Європи, яка вплинула на європейську політику. А США зацікавлені в завершенні сирійської війни, оскільки терористи "Ісламської держави" занадто успішні в ній. Але при цьому ні в США, ні в Європи немає можливостей і бажання втручатися у війну напряму. Так, Вашингтон віддав наказ завдавати авіа удари по терористах, але це не дало бажаного результату. В цей же час, повалення режиму Башара Асада через наступ "Ісламської держави" теж поганий сценарій, оскільки так вся Сирія перетвориться на терористичну державу, в якій масово вбивають вірян-алавітів.
На думку автора, громадянську війну в Сирії все ж можна закінчити, якщо зміцнити її на меншій території. Асад може погодитися на це з міркувань прийнятності бути на чолі меншої країни замість того, щоб втратити її всю. Росія може підтримати такий план і надати гарантії безпеки новій меншій Сирії від атак "Ісламської держави".
Коаліція на чолі з США фактично теж нічого не втратять, якщо визнають нову Сирію. Але в такому разі "Ісламська держава" теж де факто отримає визнання як впливової сили на Близькому Сході, зберігши контроль над захопленими територіями.
"Крім того, ця угода може включати неоголошену згоду на агресію Путіна проти України. Це дозволить російському президенту закріпити за собою статус небезпечного загарбника у зовнішній політиці", - йдеться в статті.
В цей же час, агенція Bloomberg писало, що Путін готовий завдати удари по ІДІЛ у Сирії без погодження зі США. За інформацією агенції США хочуть обговорити координацію авіаударів у Сирії з російською стороною, щоб уникнути можливих інцидентів з ВПС Росії. Однак Сполучені Штати ще не отримували "конкретного" пропозиції від РФ, і не бажають залучати до розв'язання кризи в Сирії президента цієї країни Башара Асада.
Як повідомляли ЗМІ, Росія активізувала військову підтримку Сирії з серпня 2015 року, зокрема, збільшила кількість поставок повітряними і морськими шляхами військової допомоги для підтримки режиму Башара Асада.
За інформацією видання Newsweek, допомога Асаду не обмежувалася такими поставками, а Росія воює в Сирії на боці армії Асада. Джерела видання повідомили, що РФ розгорнула дві військові бази в Сирії: одну на узбережжі, а друга – всередині країни.
У свою чергу, президент РФ Володимир Путін підкреслив надання "досить серйозної підтримки" Асаду і зазначив, що говорити про участь Росії у військових операціях проти бойовиків ІДІЛ на даний момент передчасно.
Втім, пам'ятаючи його брехню про неприсутність російських військових у Криму і на Донбасі, до подібних заяв слід ставитися скептично, пише Василь Короткий у статті для DT.UA Куди везе "Сирійський експрес"?