Про це на сторінках Bloomberg оглядач Леонід Бершидський, який нагадує, що ціна бареля нафти на рівні 30 доларів створює російській проблемі економіки. Може здатися, що для Путіна зараз логічно було б вийти з воєн в Україні і Сирії, а також відмовитися від задушливого державного контролю над економікою на користь друзів-олігархів. Але він упирається цим очевидним рішенням, хоча громадськість починає демонструвати ознаки того, що вона вже втомилася від такої влади.
Путін не закінчив війну проти України. Натомість він відправив на зустріч з президентом Петром Порошенком свого соратника Бориса Гризлова, який підтвердив непохитність російської позиції щодо автономії так званих "ДНР" і "ЛНР". Війна в Сирії обходиться Росії дорого, але, попри кризу, вона продовжує бомбити її міста. Завдяки російським авіаударам, виснажені війська Башара Асада знову змогли піти в наступ і відбити у опозиціонерів кілька міст. Не боїться Путін і загрузнути у Сирії, як СРСР в Афганістані.
"На економічному фронті Путін зіштовхнувся з необхідністю знайти гроші на колосальні державні витрати на лояльність електорату і велетенський апарат силових відомств. Міністри просять провести масштабну приватизацію,але Путін чітко дав зрозуміти, що якщо вона і відбудеться, що лише на його умовах", - підкреслює Бершидський.
Він додає, що в результаті державні активи знову скуплять друзі-олігархи Путіна, що призведе до ще більшого злиття уряду з бізнесом, яке стало прокляттям для економіки Росії.
"Щоб так вперто робити те, що хочеться у таких несприятливих умовах, треба були або відчайдушно ризикованим, або віртуозом розрахунків, які суперечать здоровому глузду. Як на мене, перше пояснення більш логічне", - вважає автор.
Він пригадує, що в книзі-інтерв'ю Путіна "Від першої особи" російський президент розповідав, як він мало не влаштував ДТП, намагаючись вхопити жмут сіна з фури, яка їхала на зустріч, тільки тому, що "сіно дуже смачно пахло".
"В якомусь сенсі Путін і зараз намагається схопити щось, що для нього "добре пахне", ігноруючи ризики злетіти в кювет. Але тепер він керує величезною країною, а не старим "Запорожцем", - йдеться в статті.
В цей же час, видання Die Welt писало, що Путін мріє про домінування РФ в Європі, а відставка Меркель відкривала б цьому шлях. "Господар" Кремля, як підкреслює автор статті, вже знає, що віце-канцлер ФРН Зігмар Габріель ставив під сумніви санкції проти РФ. Далі послідував баварський прем'єр-міністр Хорст Зеехофер, який нещодавно був з візитом в Росії.
Водночас, Путін залякує росіян "віртуальним сталінізмом". Кремль намагається переконати всіх у своїй безжалісності, непередбачуваності, можливо навіть божевіллі в якомусь розумінні, щоб росіянам здавалося, що краще змиритися, ніж спробувати протистояти йому.