Путін мріє про домінування РФ в Європі, а відставка Меркель відкривала б цьому шлях – Die Welt

Поділитися
Путін мріє про домінування РФ в Європі, а відставка Меркель відкривала б цьому шлях – Die Welt Кремлівський "господар" мріє про те, щоб розмити тверді кордону ЄС © kremlin.ru
Російський президент побачив можливість прискорити руйнування ЄС.

Ніщо не було б так на руку президенту Росії Володимиру Путіну як відставка німецького канцлера Ангели Меркель, пише оглядач Річард Герцінгер на сторінках німецької газети Die Welt.

"Тоді він міг би грати з Європою. Навіть зараз Москва перевіряє, наскільки далеко вона може зайти, перш ніж натрапить на опір Заходу. Глава держави Росії Володимир Путін бачить шанс прискорити руйнування ЄС. У разі відходу Ангели Меркель була б усунута центральна політична особа, яка керує процесом санкцій Європи проти Росії", - пише Герцингер у статті "Мрія Путіна – домінувати в Європі".

"Господар" Кремля, як підкреслює автор статті, вже знає, що віце-канцлер ФРН Зігмар Габріель ставив під сумніви санкції проти РФ. Далі послідував баварський прем'єр-міністр Хорст Зеехофер, який нещодавно був з візитом в Росії.

Тиск на німецького канцлера зростає також на тлі кризи біженців, її "епоха" близька до завершення, що значно полегшило РФ гру, йдеться в статті.

Автор вважає, що жест підлесливості Зеехофера по відношенню до російської неоїмперіалізму загострив війну дезінформації проти ліберальної демократії в Німеччині. Так, російські ЗМІ озброїлися вигаданою історією про дівчинку Лізу. Автор статті впевнений, що Кремль більше не боїться використовувати випробувану в Україні стратегію захисту російських меншин – і зможе застосувати її і в Західній Європі. "Приклад Зеехофера показує, що "слухняні" знаходяться", - говорить він.

Герцінгер розмірковує про те, куди має намір зайти Путін у своїй неоімператорській ідеології, і чи хоче він захоплювати Європу військовим шляхом. "Кремлівський "господар" мріє скоріше про те, щоб розмити тверді кордони ЄС, щоб були окремі європейські нації, які більше не змогли б приймати геополітичні принципові рішення без згоди домінуючою Москви. Як умова для цього трансатлантична вісь повинна розпастися і витіснити вплив Америки з континенту. Це уявлення Путіна про російського домінування в Європі", - йдеться в статті.

При цьому, Путін грає роль спасителя, говориться в статті. Його ідеологія – це намір врятувати "християнський Захід" від либералистического розкладання, це ще більше ігнорування міжнародного права в ім'я вищої місії Росії в світі, йдеться в статті. Деморалізацію Заходу російський президент намагається і зараз показати, проводячи військову операцію в Сирії. А аргумент - незамінність Кремля в якості партнера в антитерористичній боротьбі - знову служить виправданням для здачі України під тиском, щоб дати російському агресору більше поступок, зазначає автор.

"Але Путін, незважаючи на величезні витрати на військові місії в Сирії та Україні, повинен бути готовий до тактичних поступок",- вважає Герцингер.

На його думку, Захід не повинен намагатися йти на угоду з Кремлем, а знайти волю і обмежити гегемоністські амбіції Путіна.

Читайте також: Рейтинг Путіна відображає повагу росіян до самих себе, а не до президента – The Economist

Повідомлялося, що близько 40% німців підтримують відставку Меркель.

Раніше повідомлялося, що на тлі міграційної кризи рейтинг Меркель впав до чотирирічного мінімуму. А рівень підтримки Християнсько-демократичного союзу німецького канцлера впав до трирічного мінімуму. Меркель зазнала критики у зв'язку з відкриттям кордонів Німеччини для сирійських біженців – кроку, який викликав ще більшу хвилю мігрантів. Критики, особливо в Баварії, хочуть ввести обмеження на кількість біженців, дозволених для в'їзду в країну.

Британське видання The Financial Times, у свою чергу, зроблено невтішний висновок: кінець епохи Меркель не за горами. У статті підкреслюється, що деякі з близьких союзників визнають, що цілком можлива ситуація, що канцлеру доведеться покинути свій пост до виборів 2017 року. Обговорення ще пару місяців тому четвертого терміну Меркель зараз здається недоречним.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі