Путін хоче залякати Захід черговими військовим навчаннями — The Washington Post

Поділитися
Путін хоче залякати Захід черговими військовим навчаннями — The Washington Post © Сайт Президента Республики Беларусь
Президент РФ звикнув сіяти хаос. 

Президент Росії Володимир Путін знову намагається залякати «західних ворогів». Росія розпочала масштабні військові навчання поблизу Європи. Захід має вагомі підстави для занепокоєння. Цьогорічна версія російських військових навчань, відома як «Захід-2021», проходить на зловісному тлі. Навесні Кремль розмістив велику кількість солдатів у районах, близьких до України. Зазначається, що частина військовослужбовців РФ та їх озброєння все ще залишаються в цьому районі, пише The Washington Post.

Тим часом Білорусь - військові якої також є невід'ємною частиною навчань «Захід-2021» має свої підстави для агресивної поведінки. Білоруський диктатор Олександр Лукашенко жорстко розправляється з опозицією після того, як білоруси вийшли на протести, не погоджуючись із результатами виборів.

Нещодавно суд у Мінську засудив одного з головних лідерів білоруських протестів до 11 років в'язниці. Відчай Лукашенка загнав його в більш тісний союз зі своїми старими союзниками в Москві і погіршив відносини з Європою, яка на його атаки проти інакомислення відповіла санкціями.

Останнім часом Лукашенко почав застосовувати нову тактику: відправляти тисячі нелегальних мігрантів з Іраку, Афганістану та інших країн через білоруський кордон до сусідів Європейського Союзу Литви та Латвії, які не були готові до подібного потоку мігрантів.

Існує навіть інформація про те, що білоруські спецслужби роздавали шукачам притулку в Іраку безкоштовні квитки на літак. Коли мігранти прибували до Мінська, їх переправляли на кордон.

Лукашенко знає, що неконтрольована міграція може дестабілізувати європейські демократії шляхом поляризації суспільства.

Поки що європейські чиновники відносно ефективно реагували на цю міграцію, надсилаючи підтримку країнам Балтії і навіть називаючи дії Лукашенка «прямою атакою».

Проте білоруська тактика гібридної війни, швидше за все, схвалена покровителями Лукашенка в Москві, поглибила побоювання, що росіяни можуть використати чергові військові навчання, щоб принести нові «неприємні сюрпризи» Заходу. Польща оголосила надзвичайний стан на кордоні з Білоруссю.

На тлі темряви ясно одне: Путін любить «залякувати» Захід. Він не поспішав повідомляти західним урядам про деталі переміщення військ. Для цього є процедура у Віденському документі, укладеному Організацією з безпеки та співробітництва в Європі у 1990 році.

НАТО досі використовує цей механізм, щоб повідомляти Кремлю про проведення своїх військових маневрів. Але Москва полюбляє тримати демократичні країни «у темряві».

«Відсутність інтересу Кремля до прозорості є частиною його гібридного інструментарію. Це дає Москві важелі впливу, а також чинить тиск на східноєвропейські країни вздовж кордону», - сказав колишній командуючий армією Сполучених Штатів у Європі Бен Ходжес.

Начальник білоруського Генерального штабу заявив, що близько 12 800 військовослужбовців візьмуть участь у навчаннях «Захід-2021», з них лише 2500 будуть російськими. Проте російський генерал повідомив, що кількість учасників навчань буде більшою.

Неясність посилюється схильністю Кремля до обману. Росія вже деякий час відпрацьовує свої маневри в цьому районі.

Для Путіна сіяння страху та непередбачуваності є «показником сили». Для прикладу, росіяни використовували минулі військові навчання як прикриття фактичних військових операцій у Грузії (2008 рік), Україні (2014 рік) та Сирії (2015 рік).

Наразі російські війська займають 20 відсотків території Грузії. Москва анексувала Крим і розпочала війну в Донбасі, яка все ще приносить жертви. Крім того, Росія зберегла свою військову присутність у Сирії.

Чи враховують цю історію політики у Вашингтоні? Схоже, що ні. Деякі представники зовнішньої політики США хотіли б побачити, щоб президент Джо Байден шукав співпраці з Росією як способу стримування Китаю.

Адміністрація Байдена поки що нехтувала притягненням РФ до відповідальності через «геополітичні ігри» Москви у Східній Європі.

Важко уявити обставини, за яких Росія колись може стати повноцінним партнером Заходу. Партнерство діє тільки тоді, коли обидві сторони показують, що можуть дотримуватися правил. Путін, який схильний сіяти хаос, навряд чи здатний на це, резюмує видання.

У Росії 9 вересня розпочалися військові навчання «Захід-2021», окрім російських військовий, в них беруть участь ЗС Білорусі, Вірменії, Індії, Казахстану, Киргизстану і Монголії. Масштабні навчання за участю агресора поблизу українських кордонів викликають в Києва обґрунтоване занепокоєння.

Церемонія відкриття відбулася на полігоні Муліно в Нижегородській області РФ.

Напередодні навчань Росія відмовилася продовжувати мандат Місії спостерігачів ОБСЄ на російсько-українському кордоні. Однією з причин такого рішення називалася спроба приховати реальні масштаби навчань «Захід-2021».

США і Україна закликали Росію припинити деструктивні дії щодо Місії ОБСЄ. Україна також висловила готовність до тісної співпраці зі Шведським головуванням ОБСЄ, державами-учасниками і генсеком організації для зниження негативних наслідків російської ініціативи.

У приховуванні інформації про навчання «Захід-2021» РФ звинуватив і генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Він закликав Росію відкрито розповісти про свої військові навчання «Захід-2021» і чисельність військовослужбовців, які беруть в них участь. В Альянсі закликали Росію і Білорусь діяти «у передбачуваний і прозорий  спосіб», пообіцявши стежити за навчаннями «Захід-2021».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі