НАТО стежитиме за російсько-білоруськими навчаннями «Захід-2021»

Поділитися
НАТО стежитиме за російсько-білоруськими навчаннями «Захід-2021» © Russia Today
Альянс закликає РФ «бути  відкритою та прозорою», особливо після стягнення військ до українських кордонів.

НАТО стежитиме за масштабами й обсягами військових навчань «Захід-2021» та ситуацією після них, йдеться у комюніке за підсумками саміту в Брюсселі.

«Ми продовжуємо закликати Росію та Білорусь діяти передбачуваним та прозорим чином, виконуючи свої міжнародні зобов’язання та зобов’язання у рамках ОБСЄ», - наголошується у комюніке.

Союзники також мають намір просувати модернізацію Віденського документу 2011 року для зміцнення довіри та безпеки, щоб досягнути консенсусу у цьому питанні на Міністерській раді ОБСЄ цього року.

Спільні білорусько-російські навчання «Захід-2021» відбудуться у Білорусі у вересні 2021 року. 

У відповідь на заклики до більшої відкритості та прозорості Росія слідом за Сполученими Штатами вийшла з Договору про відкрите небо. Цей договір  дозволяв здійснювати спостережні польоти над територіями країн-учасниць для контролю військової діяльності. Тепер РФ зможе активніше ухилятись від моніторингу перекидання військ.

Навесні Росія стягнула до українських кордонів війська та техніку на додачу до тих, які вже були там з 2014 року. Передислокацію військ у Москві пояснювали «проведенням військових навчань», однак після того, як їх було «завершено», війська від кордонів України так і не відвели.

Експерт з питань національної безпеки та оборони Українського інституту майбутнього Глен Грант вважає, що відведення російських військ не є поразкою Путіна: «По-перше, блокування Азова залишається. По-друге, він залякав США та змусив їх вивести два кораблі з Чорного моря та влаштувати йому саміт з Байденом. По-третє, росіяни завжди брешуть, тому не вірте Шойгу, що вони повертаються до баз – багато обладнання залишиться».

Російський лідер отримав від розгортання сил біля кордонів України і в окупованому Криму власні зиски: відпрацював готовність до великої мобілізації і готовність до війни С2 (командування та контроль), перевірив авіацію та флот, оцінив можливості української армії і силу рішучості українських політиків. Більша частина цього розгортання залишається готовою до швидкого відновлення і врахує вивчені уроки.

В умовах підвищеної загрози повномасштабної російської агресії, повноважні українські міністерства та відомства воюють між собою за перерозподіл сфер впливу, а виконання державного оборонного замовлення опинилося під загрозою зриву. Докладніше читайте у статті Дмитра Менделєєва ««Залізний купол» для оборонних закупівель…» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі