Путін – імперіаліст, який не хоче грати за правилами – Time

Поділитися
Путін – імперіаліст, який не хоче грати за правилами – Time Журнал Time цього року назвав Путіна "імперіалістом". © putin.kremlin.ru/
Видання відзначає, що росіяни полюбили Путіна не за економічні успіхи на початку його президентства, а за анексію території України.

В одному із залів Кремля на стінах висять портрети російських царів, серед яких зокрема Юрій Долгорукий, якого в Росії вважають засновником Москви, і Петро ІІ, який за час свого правління захопив країни Балтії. Обоє лідерів були імперіалістами, яких об'єднує жага до загарбницьких воєн. І це також притаманно Володимиру Путіну, який вже замовив свій портрет для зали з царями в Кремлі.

Так журнал Time пише про російського президента в короткому списку домінантів на звання "Людина року". Видання нагадує, що в березні 2014 року Путін військовою силою захопив український півострів Крим. Це стало першою територіальною експансією Кремля з часів розвалу СРСР.

Сам Путін неодноразово говорив про те, що для нього падіння комуністичної імперії стало "трагедією століття".

"За якусь мить Росія перетворилася із супердержави в корумповану країну з енергоносіями, на зруйновану імперію, яку російський емігрант і засновник компанії Google Сергій Брін назвав "Нігерією зі снігом", - йдеться в статті.

Видання також нагадує, що воєнна агресія проти України зробила Путіна дуже популярним в Росії. Громадяни країни, замість того, щоб засудити його вчинок, побігли купувати сувеніри і футболки із зображенням президента. А критики режиму в Москві замовкли.

Читайте також: Армія "тролів" не допоможе Путіну перемогти Україну - Forbes

"Рейтинг Путіна підскочив до рекордних 88% у жовтні. Такого не було в 2008 році, коли він кинув виклик Заходу, відправивши танки в Грузію. Такого не було під час його перших двох термінів на посаді президента, коли на фоні "нафтового буму" ріст економіки Росії становив стабільно 7% на рік", - пише видання.

Росіяни "полюбили" Путіна за імперіалістичну поведінку, яка відкинула Європу в ХІХ століття, коли країни воювали між собою за територію.

"За дар у вигляді Криму – депресивного регіону, на який Росії доведеться витратити 18 мільярдів доларів за наступні 6 років - росіяни, схоже, згодні обожнювати Путіна", - йдеться в статті.

Цього року президент Росії скерував свою країну проти Заходу і намагається проголосити її реалії "альтернативою" до способу життя і політики в США і ЄС.

"Путін не хоче більше грати за правилами. Він хоче кинути світовій системі виклик. Він хоче її зламати, будувати відносини з іншими проти системи: з Китаєм, Туреччиною, можливо Індією. Це довгостроковий виклик", - сказав екс-посол США в Москві Майкл МакФол.

Американське видання Time також змонтувало короткий фільм про те, яким був 2014 рік для Володимира Путіна. В ньому йдеться про те, як російський президент намагався показати свою країну з кращого боку на Олімпіаді в Сочі. А через кілька днів після завершення змагань анексував Крим, шокувавши всю Європу.

Російський економіст Костянтин Сонін вважає, що Росія припинила розвиватися з 2008 року, коли Путін почав боротися за свою владу, а не працювати над реформами в країні. За його словами, росіян чекає революція. Але Путін буде триматися за владу до кінця. Видавець німецької газети Die Zeit Йозеф Йоффе писав, що тиск на економіку Росії може повалити Путіна. Адже президент Росії не зможе "нагодувати країну агресією" і створити успішну економіку на базі клептократії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі