Президент РФ Володимир Путін кинув величезні ресурси на створення інформаційної альтернативної реальності. Якщо аудиторія перестає в неї вірити, то президент втрачає рейтинг, що може призвести до смерті "путінського режиму", пише журналіст Пол Родерік Грегорі у своїй статті "Нова зброя Путіна в інформаційній війні проти України: Інтернет тролі" для Forbes.
"Створена Путіним "Аліса в країні чудес" може бути дурною, неймовірною, дратівливою, огидною, цинічною і незмінною, але в її основі лежить розумно розроблена розповідь про альтернативну реальність, створену для просування цілей Путіна і зниження ефективності дій Заходу", - пише журналіст.
На думку журналіста, Путін використовував армію тролів протягом усього свого президентства. Google нараховує більше 1,5 млн матеріалів у медіа, де сказано "Путін атакує Україну". Завдання тролів - переконати аудиторію, що це слід читати як "Україна атакує Росію."
У період жорсткої економії, бюджет "на участь в міжнародному інформаційному просторі" планується підняти до $ 250 млн у найближчі пару років.
"Але пам'ятайте: у паралельній всесвіту Путіна немає армії тролів. Вони фантазія Західної параної", - зазначає Грегорі.
Раніше редактор The Guardian повідомив про більш ніж 40 тисяч коментарів у статтях про події в Україні, що були організованою прокремлівської кампанією. Деякі видання навіть вирішили закрити можливість коментування.
Журналіст описує, що протягом тривалого часу "тролі" писали коментарі і під його статтями. При цьому, як правило, вони відрізняються низьким рівнем знання англійської мови. "У паралельному всесвіту тролів, навіть засумнівалися, що я існую. Один троль навіть заявив, що моя біографія чистий вимисел", - зазначає Григорій.
Більшість коментарів є шаблонними. Їх "тролі" залишають відразу в декількох розділах. "Згідно з моїми тролям, я "дурне свиняче рило, неоконсерватор і хохол, хто ненавидить росіян і євреїв, а ще агент Києва, що працює на фашистів", - додає автор.
Як зазначає журналіст, тролі всіляко виправдовують дії Росії, звинувачують ряд інших країн і ніколи не визнають своєї неправоти, навіть якщо їх "притиснути до стінки". Вони також не соромляться заперечувати очевидне.
Тролі в своїх повідомленнях чітко слідують тезам "інформаційних технологів" Кремля. Вся пропаганда Путіна тісно в'яжеться в одну історію. І якщо одна частина буде визнана вигадкою, то все оповідання просто розвалиться, зазначає Грегорі.
Розповідь про незаконну, злочинну і проблемну Україню є наріжним каменем "альтернативного світу" Путіна, в якому сепаратисти являють собою законну силу, що бореться проти незаконного режиму. Проте Росія не може перешкодити збільшенню українських добровольчих батальйонів. При цьому згідно реальності Путіна на Сході немає російських військових: там може бути лише кілька "добровольців" або десантників, що заблукали. Смерть росіян в Україні є однією з найбільших Кремлівських таємниць. І уряд всіляко ігнорує той факт, що сім'ї загиблих вже почали задавати питання.
Путін запевнив всіх, що це "громадянська війна українців проти українців, а Росія лише сторонній глядач". "Армія тролів повинна підтримати цю розповідь і запобігти розмовам про смерті російських військових. Зростання кількість убитих неминуче зверне громадську думку проти Путінської Новоросії і "Русского мира". Тролі не можуть цього допустити", - додає Григір.
На думку автора, Інтернет-тролі - потужна зброя, але вони програють битву.
"Палата представників прийняла резолюцію, засуджуючи політику "агресії" президента Росії Володимира Путіна в Україні. У самого потужного політика в Європі, канцлера Німеччини Ангели Меркель, вже урвався терпець щодо Путіна. Україна сформувала новий уряд, готовий до реформ. Санкції і низька ціна на нафту довели російську економіку до рецесії", - зазначає автор.
"У своєму щорічному зверненні до нації Путін міг похвалитися лише поверненням "священного" Криму в лоно матінки-Росії і пояснити, що всі біди Росії відбуваються через ненависть Заходу. Володимир, якщо це все, що вам краще мовчати", - підсумовує журналіст Forbes.