Однак, Росія навряд чи погодиться на проведення виборів у Донецькій і Луганській областях згідно із законодавством України. А Київ навряд чи визнає ватажків бойовиків рівноправними представниками влади, з якими можна вести діалог.
Про це перед початком переговорів у Мінську пише німецьке видання Die Zeit, зауважуючи, що про анексований Крим ані на Заході, ані в Києві поки не згадують. Тож півострів поки залишиться в російській окупації. Оглядач нагадує, що ще з квітня минулого року Путін давав зрозуміти, що і для Донбасу він готує таку ж долю, як і для Криму, заявляючи про існування якоїсь "Новоросії". Однак згодом він покинув ці думки, оскільки без проросійського регіону в складі України він остаточно втратить вплив на Київ.
"Путін не хоче розділу України заради власного ж добра. Росія не змогла б забезпечувати сепаратистський регіон. А Україна без Донбасу, в кінцевому результаті, стала б більш однорідною і життєздатною. Нинішнє становище Путіну більше підходить, оскільки він сам вирішує, коли і як дестабілізувати Київ", - йдеться в статті.
Тому, на думку оглядача, ідея про автономію Донбасу російській стороні підходить більше, оскільки так можна заблокувати шлях України в ЄС і НАТО. Крім того, Путін може спробувати добитися права автономних регіонів брати участь в Євразійському союзі. Таким чином, Донбас фактично опиниться під впливом Москви, яка за допомогою нього зможе впливати на політику Києва, направлену на інтеграцію з Заходом.
Для Петра Порошенка, на думку оглядача, зустріч в Мінську "принизлива і небезпечна". Оскільки попередня така зустріч не дала бажаних результатів. Припинення вогню не тривало довго, а Росія продовжувала забезпечувати бойовиків зброєю.
Якщо президент України повернеться з Мінська з новою угодою "про припинення вогню", в Києві це можуть сприйняти, як поразку. Таким чином, йому може загрожувати усунення з посади. А це, знов таки, в інтересах Володимира Путіна. Сьогодні DT.ua стало відомо, що "ДНР" і "ЛНР" хочуть припинення АТО і автономію для захоплених територій. І саме цього вони будуть вимагати від Києва на переговорах в Мінську. Раніше після тристороннього телефонного спілкування між президентами Росії, Франції і канцлером ФРН, Путін передав своїм співрозмовникам документ під назвою "Комплекс заходів по реалізації Мінського протоколу від 5.09.2014 р. щодо врегулювання конфлікту на Південному Сході України".
У самій Москві цей план називали "Тірольським", посилаючись на історію цієї землі з широкими повноваження, що входить до складу Австрії та Італії.
Документ передбачав, зокрема, відведення український військ за межі Донецької і Луганської областей, створення на їх території автономних утворень, легалізацію бойовиків в якості "народної міліції", а ватажків "ЛНР-ДНР" - офіційних керівників цих територій.