Протестувальники в Кишиневі мають намір звільнити країну від "хунти"

Поділитися
Протестувальники в Кишиневі мають намір звільнити країну від Протестувальники в Кишиневі намір звільнити країну від «хунти» © Newsmaker
За оцінкою організаторів, у мітингу беруть участь кілька десятків тисяч чоловік.

Учасники акції протесту в Кишиневі мають намір "звільнити країну, яка захоплена хунтою". Про це на мітингу заявив голова Ради Великого Національного Зібрання Андрій Настасе.

За словами Нестасе, "Сьогодні ми прийшли підтвердити наші вимоги, викладені в Резолюції від 6 вересня. Вони ігнорують наші вимоги. Ця кримінальна влада, яка забула про свій народ, перетворилася на справжню хунту!"

Він також підкреслив, що протестуючі прийшли "повернути країну народу".

Один з лідерів протестів, полковник МВС у відставці Кирило Моцпан зачитав звернення до співробітників правоохоронних органів із закликом "захищати країну і народ, а тому - перейти на бік народу".
Після призову десятки маніфестантів передали свої хризантеми поліцейським, які встановили тісний кордон між центральною площею і будівлею уряду.

Читайте також: Прихильники лівих партій у Молдові вимагають відставки уряду

У мітингу, який був організований громадянською платформою DA (Гідність і справедливість - Demnitate siadevar), за оцінкою організаторів, беруть участь кілька десятків тисяч чоловік.

Пізніше група мітингувальників попрямувала до будівлі парламенту Молдови, біля входу до якого сталися сутички з поліцейськими.

Спецназ поліції відтіснив від входу в будівлю парламенту групу протестувальників, які намагалися передати депутатам петицію зі своїми вимогами про відставку влади. Між ними та правоохоронцями сталася невелика бійка, в результаті якої кілька активних демонстрантів були скручені.

У липні 2015 року в Молдові сформували новий проєвропейський уряд. Новим прем'єр-міністром став Валеріу Стрілець. Він пообіцяв боротися з корупцією, підтвердив, що Молдова залишається приверженна шляху євроінтеграції.

У липні 2015 року в Молдові сформували новий проєвропейський уряд. Новим прем'єр-міністром став Валеріу Стрілець. Він пообіцяв боротися з корупцією, підтвердив, що Молдова залишається приверженна шляху євроінтеграції.

Прем'єр-міністр Молдови Кирилл Габурич заявив про свою відставку 12 червня. Своє рішення проєвропейський прем'єр аргументував розчарованістю в політичній системі країни, а також тиском на ЗМІ. 16 червня слідом за ним подав у відставку весь уряд Молдови.

Розпад коаліції стався на тлі місцевих виборів у Молдові, де проросійські кандидати показали високі результати, а також корупційного скандалу, після якого Світовий банк тимчасово відмовився виділяти Молдові гроші. Також призупинив надання грошей Молдові ЄС - до формування Кабміну.

6 вересня в Кишиневі пройшов масштабний мітинг, учасники якого сформулювали вимоги про відставку президента, прем'єра, спікера парламенту та проведення дострокових виборів не пізніше весни наступного року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі