Протестувальники блокують аеропорт Гонконгу та зводять барикади

Поділитися
Протестувальники блокують аеропорт Гонконгу та зводять барикади У Гонконгу не вщухають протести © Albert Au-Yeung/Twitter
Обурення громадян викликало масове насильство в поліції і численні затримання на станціях метро.

Сотні людей у неділю, 1 вересня, вийшли на демонстрацію в аеропорту Гонконгу, де понад місяць не вщухають антиурядові акції протесту. На автостанції аеропорту протестувальнки спорудили барикади і намагалися перекрити найбільшу під'їзну дорогу до терміналу, повідомляє AFP.

Частину збудованих барикад протестувальники підпалили, через це о другій половині дня було зупинено рух потягів Airport Express, що курсують між містом та аеропортом. Утім, акції протесту поки що не призвели до затримок чи скасування рейсів, пише DW.

Згодом учасники акції також перекрили кілька доріг, що ведуть до аеропорту, розпорошили вміст вогнегасників і розтрощили камери спостереження. Частина протестувальників вдерлася на станцію метро і підтопила її, розтрощивши металевими прутами та трубами тамтешній гідрант. Крім цього, демонстранти спалили китайський прапор.

Обурення громадян викликало масове насильство в поліції і численні затримання на станціях метро. Під час операції у метро спецпризначенці застосовували кийки та перцевий спрей проти людей, які сиділи на підлозі.

Напередодні між протестувальниками та поліцією знову сталися сутички. Обурені демонстранти кидали у правоохоронців каміння та пляшки з запалювальною сумішшю. Поліцейські відповідали сльозогінним газом та водометами, які випускали струмені з синьою фарбою. На думку активістів, так вони намагаються полегшити собі пошук та подальших арешт підозрюваних.

Крім цього, під час учорашніх протестів протестувальники в масках підпалили барикаду на одній з центральних вулиць поблизу штабу поліції Гонконгу. Вогонь змогли загасити лише за пів години.

Гонконг – колишня британська колонія, яка увійшла до складу Китаю в 1997 році.

Протести у місті спалахнули в середині червня, у найбільшій акції протесту брали участь майже два мільйони людей. Жителі Гонконгу виступали проти прийняття закону про екстрадицію підозрюваних у порушенні закону осіб до материкового Китаю, вважаючи, що він може бути використаний для передачі в руки китайського правосуддя дисидентів і несправедливо переслідуваних людей.

Під час однієї з акцій протестувальники прорвалися до будівлі парламенту. Вони захопили залу засідань і вивісили британський колоніальний прапор, після чого влада відкликала законопроєкт і вибачилася перед людьми. Декого з активістів затримали.

Уряд відмовився від ратифікації проєкту закону, проте тепер демонстранти вимагають розгляду справи про жорстокість поліції, демократичних реформ і відставки Керрі Лем.

Докладніше про ситуацію в Гонконзі читайте в матеріалі DT.UA"Майбутнє Гонконгу: до чого призведуть багатотижневі протести" і статті Наталії Бутирської "Гонконг: територія свободи під китайським ковпаком" у тижневику "Дзеркало Тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі