Прослуховування Меркель почалося до її приходу на посаду канцлера

Поділитися
Прослуховування Меркель почалося до її приходу на посаду канцлера Ангела Меркель
Американські центри з обробки інформації, які називаються в документах Особливою службою збору даних, перебували у 80 містах по всьому світу, в тому числі в 19 європейських містах.

Американські спецслужби прослуховували телефон канцлера Німеччини Ангели Меркель з 2002 року, тобто ще до того, як вона зайняла посаду глави уряду. Про це пише в неділю, 27 жовтня німецький журнал Der Spiegel з посиланням на конфіденційні документи, що потрапили до розпорядження редакції.

Меркель стала канцлером у 2005 році. Про характер її прослуховування точної інформації у журналу немає. Як зазначає Der Spiegel, американці могли записувати розмови німецького політика, а могли лише відслідковувати, з ким вона перемовлялася. По всій видимості, дзвінки Меркель прослуховувалися і в червні 2013 року, за кілька тижнів до візиту в Німеччину президента США Барака Обами.

Згідно з даними видання, американські центри з обробки інформації, які називаються в документах Особливою службою збору даних, перебували у 80 містах по всьому світу, в тому числі в 19 європейських містах. У Берліні такий центр розташовувався в посольстві США недалеко від будівель уряду Німеччини. Інший німецький центр знаходився у Франкфурті-на-Майні.

Як йдеться в паперах, якщо про існування та роботу служби під прикриттям американських посольств стане відомо, то це завдасть серйозної шкоди відносинам США з іноземними урядами.

Нагадаємо, після того, як Der Spiegel опублікував перші відомості про прослуховування телефону Меркель, посла США в Німеччині викликали в місцевий МЗС, щоб отримати роз'яснення. Між тим Обама в телефонній розмові з канцлером Німеччини запевнив її, що її телефон не прослуховується, а якщо б йому стало відомо протилежне, то він би це припинив.

Раніше британська газета The Guardian повідомила, що АНБ прослуховувало телефонні переговори 35 світових лідерів, в тому числі членів кількох урядів країн Євросоюзу. На тлі скандалу Німеччина і Бразилія, за президентом якої Ділма Русеф також стежили, ініціювали в ООН обговорення проекту резолюції, яка поширила б право на невтручання в приватне життя і на інтернет.

Секретні документи про діяльність АНБ і широкомасштабне прослуховування передав у ЗМІ колишній співробітник агентства Эдвард Сноуден. У США його звинувачують у розголошенні державної таємниці. У липні 2013 року американець отримав притулок у Росії. !zn

Читайте також:

Німеччина запропонує країнам Євросоюзу укласти "антишпигунський пакт"

Американська розвідка прослуховувала телефони лідерів 35 держав

Франція і Німеччина мають намір до кінця року покласти край американському шпигунству

Обама запевнив Меркель, що спецслужби США не прослуховували її мобільний телефон

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі