Проросійська Сербія погодилася озброїти Україну – Reuters з посиланням на витік Пентагону

Відео
Поділитися
Проросійська Сербія погодилася озброїти Україну – Reuters з посиланням на витік Пентагону Схоже, проєвропейські прагнення Вучича стали таки превалювати
Про чотири категорії країн у питанні відповіді на прохання Києва щодо військової допомоги. Австрія та Мальта були єдиними, хто сказав «Ні».

Сербія, єдина країна в Європі, яка відмовилася ввести санкції проти Росії за її вторгнення в Україну, погодилася постачати зброю Києву або вже надіслала її – згідно з секретним документом Пентагону, пише Reuters

Документ, який містить короткий виклад відповідей європейських урядів на запити України про військову підготовку та «летальну допомогу» або зброю, був серед десятків секретних документів, опублікованих в Інтернеті останніми тижнями, що могло стати найсерйознішим витоком секретних даних  США за останні роки.

 У документі під назвою «Європа|Відповідь на триваючу російсько-українську війну» у формі діаграми перелічено «оцінені позиції» 38 європейських урядів у відповідь на запити України про військову допомогу.

Сербія відмовилася прийняти на навчання українські війська, але...

На діаграмі видно, що Сербія відмовилася прийняти на навчання українські війська, але зобов’язалася надіслати летальні поставки або вже надала їх. Також було зазначено, що Сербія має політичну волю та військову спроможність надати зброю Україні в майбутньому.

Документ має грифи Secret і NOFORN, що забороняє його розповсюдження іноземним спецслужбам і військовим. Він датований 2 березня та вибитий печаткою Об’єднаного комітету начальників штабів.

 Reuters не зміг незалежно перевірити автентичність документа.

Офіс президента Сербії Александра Вучича та українське посольство не відповіли на запит про коментарі.

Пентагон також не відразу відповів на запитання агентства щодо посилання в документі на Сербію і раніше відмовлявся коментувати будь-який з документів.

Уряд Вучича намагався триматися нейтралітету у війні в Україні, незважаючи на глибокі історичні, економічні та культурні зв’язки країни з Росією.

«Якщо цей документ точний, він або демонструє дволикість Вучича по відношенню до Росії, або ж він (Вучич) перебуває під величезним тиском з боку Вашингтона, щоб поставити зброю в Україну», — сказав Януш Бугайський, експерт зі Східної Європи Джеймстаунського фонду, інституту зовнішньої політики.

Міністерство юстиції розслідує витік, а Пентагон оцінює шкоду, завдану національній безпеці США.

Прохання Києва: Австрія та Мальта сказали «Ні»

 У діаграмі Пентагону відповіді на запити України про допомогу розділили на чотири категорії: країни, які взяли на себе зобов’язання надати навчання армії та летальну допомогу; країни, які вже забезпечили навчання, летальну допомогу або те й інше; країни, які мають військову спроможність і політичну волю «надавати в майбутньому летальну допомогу».

Австрія та Мальта були єдиними країнами, які позначили «Ні» у всіх чотирьох категоріях.

Розкриття діаграми сталося трохи більше ніж через місяць після того, як документи, опубліковані в проросійському каналі в глобальному додатку для обміну повідомленнями Telegram, нібито показали поставку сербським виробником зброї 122-мм ракет класу «земля-земля» до Києва в листопаді. Документи включали угоду щодо відвантаження та український урядовий сертифікат кінцевого користувача.

У березні Москва заявила, що звернулася до Белграда за офіційним поясненням передбачуваних поставок, цитує офіційного представника МЗС Росії Марію Захарову державне інформаційне агентство ТАСС.

Виробник зброї Krusik Corp. з Валєво заперечив надання Україні ракет або іншої зброї. Вучич назвав ці звинувачення "сумнозвісною брехнею".

«Ми не експортували жодної зброї чи боєприпасів до Росії чи України», — сказав він під час візиту до Катару 5 березня.

З початку війни в лютому минулого року Вучич намагався збалансувати тісні зв’язки з Москвою зі своєю метою приєднання до Європейського Союзу.

Але Сербія є єдиною серед 44 країн Європи, яка не може ввести санкції проти Росії.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі