Греція та Мальта не надто старанно шукають та заморожують російські активи – Reuters

Поділитися
Греція та Мальта не надто старанно шукають та заморожують російські активи – Reuters © Pixabay
Греція підтвердила блокування російських активів у сумі 212 000 євро, а Мальта — лише 147 000 євро.

Греція та Мальта відстають від інших країн ЄС у заморожуванні російських активів, які потрапили під санкції Євросоюзу. Про це повідомляє агентство Reuters із посиланням на офіційні дані представника Євросоюзу та внутрішньої документації ЄС.

Пошук та арешт російських активів зараз дуже важливий, оскільки ЄС розглядає можливість їх використання для надання допомоги Україні у відновленні країни, що постраждала від російської агресії.

Сьогодні 27 країн ЄС повідомили про заморожування російських активів приблизно на 20,3 мільярда євро. Італія, Ірландія, Франція, Іспанія, Німеччина, Бельгія, Люксембург та Австрія підтвердили арешт та заморожування російських активів: кожна – більш ніж на мільярд євро.

Проте Греція підтвердила блокування російських активів у сумі 212 000 євро, а Мальта — лише 147 000 євро.

“Це дещо дивно, – сказав в інтерв'ю Reuters високопосадовець ЄС на умовах анонімності. — Або в цих країнах не так багато російських активів, або ці країни не виконують цієї роботи. Або вони щось виявили, але не повідомили про це ЄС, хоча вони мали для цього можливості”.

Представник уряду Греції заявив, що 212 000 євро — це сума всіх активів, ідентифікованих Афінами на підставі списку санкцій ЄС. За його словами, "інвестиційне середовище Греції не заохочує великого припливу капіталу та офшорів".

Представник мальтійського суду підтвердив цифру 147 000 євро і заявив, що "всі активи були заморожені або продані за розпорядженням суду". Він відмовився повідомити, чи Мальта збирається заарештувати додаткові активи, які підпадають під уже прийняті санкції ЄС.

У європейських списках санкцій налічується близько 1300 фізичних осіб і 120 організацій, під санкції потрапили оборонний сектор Росії, її торгівля, транспорт, енергетика, банківська справа та засоби масової інформації.

Наразі ЄС працює над тим, щоб обхід санкцій став кримінальним злочином у країнах — членах ЄС.

Сьогодні в ЄС активно обговорюється питання щодо можливості використання заморожених російських активів для відновлення України та про те, чи можуть туди бути включені активи центробанку РФ на суму близько 300 мільярдів євро, які заморожені в Європі.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі