Пропаганда Кремля намагається переконати всіх, що правда не існує – The Guardian

Поділитися
Пропаганда Кремля намагається переконати всіх, що правда не існує – The Guardian Путін розвинув пропаганду за підручниками КДБ. Ілюстрація © kremlin.ru
Видання пише, що попри брехню пропаганди, правда полягає в тому, що Нємцова вбили саме в путінській Росії.

Вже через лічені години після вбивства лідера опозиції Бориса Нємцова неподалік Кремля російські державні ЗМІ понавигадували цілу низку пояснень того, що сталося. Російська пропаганда грає на тезі, висловленій Фрідріхом Ніцше: "Фактів немає, є лише інтерпретації".

Про це в редакційній статті пише британське видання The Guardian. Серед версій державних ЗМІ Росії були про те, що Нємцова вбили українські націоналісти чи ісламісти з Близького Сходу за підтримку журналу Charlie Hebdo. Також говорили про те, що нібито Нємцов змушував подружку позбутися небажаної дитини і за це поплатився життям, або ж це сталося через спірні бізнес-інтереси.

"Щоб збити з курсу ракету з тепловим наведенням, бомбардувальник марки "Туполев" випускає електронні антирадіолокаційні прилади. Так само ідея про те, що існує багато інтерпретацій правди, стала головною філософією державної дезінформації путінської Росії", - йдеться в статті.

Ця тактика полягає в тому, щоб заповнити ефір якомога більшою кількістю гіпотез, які заперечують одна одну, і заховати правду серед них. За таких умов саме понятті "істини" стає неочевидним. Видання пише, що такий інформаційний маневр давно описаний в "методичках" КДБ, в лавах якого служив Путін ще в 70-х роках.

"Ніякої об'єктивності не існує. Є лише приблизна правда, озвучена багатьма голосами", - пояснювала головний редактор державного англомовного телеканалу Russia Today Маргарита Симонян.

Видання пише, що ця теза стала фактично зброєю в руках влади Росії. Один із головних ідеологів такого підходу – радник Путіна і колишній тіньовий керівник російського телебачення Владислав Сурков.

"Для нього будь-яка новина – це чийсь коментар, а будь-яка правда – не більше, ніж думка. Є лише точка зору BBC, є точка зору Fox News. А є точка зору Russia Today. І кожна з них комусь вигідна", - йдеться в статті.

Видання пише, що Сурков розуміє, що такий підхід співзвучний з ідеєю, поширеною на Заході, що всі точки зору заслуговують на увагу і повагу. Але для "лінивих філософів", таких як Сурков, розуміння, що одна точка зору може бути правдивою, а інша – хибною, здається занадто зарозумілим.

"На це завжди можна відповісти: "Хто ти такий, щоб вказувати, хто має рацію, а хто ні?", - йдеться в статті.

Видання пише, що Захід повинен відстоювати правду в ЗМІ, інакше потік російської пропаганди створить таку атмосферу, в якій правда належатиме тому, хто зумів усіх перекричати.

Читайте також: США і ЄС повинні об'єднати зусилля для боротьби з російською пропагандою - глава МЗС Литви

Оглядач нагадує, як біблійний Понтій Пілат запитав, що таке істина, намагаючись у своїх роздумах завуалювати і підмінити поняття вини і невинуватості. Саме так робить і Путін.

"Російська державна пропаганда жонглює різними версіями "правди", але ми повинні наполягати на тому, що істина лише одна: в п'ятницю зранку Нємцов був ще живий, а ввечері – вже ні. І якби нас не намагалися обдурити маневри Кремля, це і є проста правда", - йдеться в статті.

Західна преса по-іншому відреагувала на загибель Нємцова. Зокрема, в статті New York Times йшлося про те, що після вбивства Нємцова в Росії тепер може статися все, що завгодно, оскільки жодних меж в країні більше немає. Політолоки порівнюють атмосферу в РФ з Веймарською республікою перед приходом до влади нацистів. Видання The Guardian писало, що вбивство Нємцова знаменує початок нової ери для Путіна і Росії. Автор підкреслює, що в Росії відбулася "смерть оптимізму". У такому разі ружим повинен якось "заспокоїти" почуття громадян. Борис Нємцов був застрелений у ніч на 28 лютого на Великому Москворецком мосту. Слідчий комітет Росії розглядає кілька версій вбивства політика, не виключаючи ні політичних, ні побутових мотивів.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі