Промислове виробництво в Європі відновлюється повільніше, ніж очікувалось — FT

Поділитися
В червні рівень промислового виробництва в єврозоні зріс лише на 9,1%.

Рівень промислового виробництва в єврозоні зростає повільніше, ніж очікували експерти. Саме тому виникає занепокоєння стосовно того, чи зможе Європа відновити економіку, яка зазнала значних втрат внаслідок пандемії COVID-19, пише Financial Times.

В червні рівень промислового виробництва в Європі зріс лише на 9,1%, а це вкотре доводить, що європейська промисловість зазнала занадто сильного удару внаслідок пандемії коронавірусу і все ще не може відновитися.

Економісти вважали, що після скасування карантинних обмежень і відновлення роботи фабрик та заводів, рівень промислового виробництва буде активно зростати протягом літа, але такі прогнози мали дещо скептичний характер.

Наразі слабкість загальної світової економіки і торговельна напруга між країнами буде продовжувати чинити тиск на експорт.

Пандемія спричинила глибоку рецесію економіки єврозони, що призвело до рекордного падіння рівня ВВП на 12,1%  в другому кварталі 2020 року. 

Внаслідок посилення торговельних зв’язків з Китаєм, рівень експорту в Німеччині зріс на 15%, що своєю чергою призвело до збільшення замовлень на німецьких фабриках на 30%.

Проте, відновлення промислового виробництва занадто нестійке та нерівномірне в різних європейських країнах.

Загальне виробництво товарів народного споживання було сектором промисловості, який відновлювався найшвидше, зрісши на 20%.

Однак, рівень виробництва товарів промислового призначення зріс лише на 14,2%, загалом, завдяки перезапуску виробництва автомобілів.

Виготовлення товарів проміжного споживання зросло лише на 6,7%.

Після зняття карантинних обмежень багато країн знову «відкрилися» і експорт та торгівля починають відновлюватися.

Але, для прикладу США все ще ведуть боротьбу з пандемією, а Велика Британія вирішує наслідки Brexit. Хоча, саме ці дві країни грають важливу роль в європейській торговельній зоні, але така нестабільність лише збільшує негативний вплив на експорт, резюмує FT.

Раніше повідомлялося, що без запровадження тотального карантину економіка Швеції постраждала найменше, тоді як ВВП Великої Британії скоротився на рекордні 20,4%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі