Без запровадження тотального карантину економіка Швеції постраждала найменше у ЄС — FT

Поділитися
Без запровадження тотального карантину економіка Швеції постраждала найменше у ЄС — FT
ВВП країни знизився лише на 8,6%.

Економіка Швеції досить вдало пройшла випробування «коронавірусною кризою», якщо порівняти її з іншими європейськими державами. А все завдяки «сміливому» підходу уряду країни до боротьби з пандемією, пише Financial Times.

ВВП Швеції в другому кварталі 2020 року впав на 8,6%, тоді як середній показник падіння рівня валового внутрішнього продукту в єврозоні становить 12%.

Найбільше в Європі постраждала економіка Іспанії, ВВП якої скоротився аж на 18%. ВВП Німеччини впав на 10%.

Швеція опинилася в центрі запеклих міжнародних суперечок щодо необхідності запровадження жорстких карантинних обмежень для боротьби з розповсюдженням вірусу. Проте, країна обрала інший шлях. Швеція відмовилася від карантину, залишивши школи, ресторани та кордони відкритими, при цьому закликаючи людей дотримуватися соціальної дистанції та працювати вдома, якщо є така можливість.  

Швеція була однією з небагатьох європейських країн, економіка якої мала позитивне зростання у першому кварталі 2020 року. Кращі результати показали лише Латвія та Литва, країни змогли втримати рівень падіння ВВП у другому кварталі на показниках 7,5% та 5,1% відповідно.  

«Попри те, що Швеції поки не вдалося виробити колективний імунітет до коронавірусу, треба визнати, що економіка країни зараз перебуває на зовсім іншому рівні, якщо порівняти з жахливою ситуацією в решті європейських країн», - каже економіст Девід Окслі.

Весною в Швеції спостерігався найвищий рівень смертності від коронавірусу в Європі. Але загальний рівень смертності зараз навіть менший, ніж в таких країнах, як Бельгія, Іспанія та Велика Британія.

Експерти вважають, що економіка Швеції в цьому році скоротиться приблизно на 4-5%, але цей прогноз значно оптимістичніший, ніж для інших європейських країн.

Однак, поки ще зарано оцінювати те, як різні стратегії боротьби з COVID-19 впливають на економіку, резюмує FT.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі