Програма вакцинації населення від COVID-19 не повинна бути «політизованою»  — The Guardian

Поділитися
Громадська настороженість щодо вакцини вже стала серйозною перешкодою на фоні загальної недовіри до влади.

Пандемія коронавірусу увійде в історію людства не лише як час трагічних жертв, але і як час людської винахідливості та стійкості. Швидкість, з якою були розроблені ефективні вакцини проти коронавірусу, вражає. Однак, навіть тепер, коли вакцина скоро стане доступною, проблем не поменшало, адже багато людей не довіряють новим вакцинам. В урядів країн попереду залишається робота «громадського заспокоєння», якщо влада має намір успішно провести  вакцинацію населення, щоб запобігти подальшому загостренню ситуації з коронавірусом, пише британська газета The Guardian.

Світ фактично не мав жодного засобу захисту, коли рік тому вперше з’явився новий небезпечний вірус. Минулого року навіть не було впевненості, що вакцинація від коронавірусу коли-небудь стане можливою. Але, для прикладу, Британія схвалила вакцину раніше, ніж її європейські сусіди. У  Великій Британії деякі групи населення почнуть проходити вакцинацію вже найближчими тижнями. Практичний вплив вакцини на кількість випадків хвороби деякий час буде не надто помітним. Але, так чи інакше, новини про ефективну вакцину можуть дійсно стати початком кінця пандемії.

Це, перш за все, величезне досягнення науки. Однак, вакцинація не повинна стати часом для «політичного набору балів», деяким урядам, можливо, доведеться протистояти «спокусі величі».

Що стосується розробки вакцини, як і більшість сучасних наукових досліджень, вакцини проти коронавірусу стали мультикультурним міжнародним досягненням. Такий науковий успіх свідчить про вигоди від ліквідації кордонів між народами.

Уряди країн повинні не шукати слави, а намагатися правильно організувати національні програми вакцинації в безпрецедентному масштабі. Для цього знадобиться чітке управління логістикою, координація між національними та місцевими органами влади, ефективне спілкування з громадськістю та стійка культура прозорості та професіоналізму.

Влада країн не може собі дозволити повторити хаотичну реакцію на коронавірус, яка спостерігалася на початку першої хвилі пандемії, також не повинно бути помилок, які спіткали національну програму тестувань і відстеження контактів.

Громадська настороженість щодо вакцини уже стала серйозною перешкодою на фоні загальної недовіри до влади. Опитування показують, що багато людей не готові вакцинуватися, принаймні найближчим часом.

Перед урядами країн постало завдання заспокоєння громадськості. Однак, битва з коронавірусом все ще триває, а винайдення вакцини не означає легкого завершення пандемії. Попереду незліченна кількість труднощів, резюмує видання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі