Як правильно провести новорічні свята під час пандемії — The Guardian

Поділитися
Як правильно провести новорічні свята під час пандемії — The Guardian © КМДА
Обережність має стати ключовим моментом святкового періоду.

Різдво та Новий рік є одними з найбільш улюблених свят. Саме різдвяні свята збирають разом великі родини, однак пандемія коронавірусу може неабияк зіпсувати святковий настрій, пише британська газета The Guardian.

Попри те, що уряди багатьох країн запроваджують жорсткі карантинні обмеження на святковий період, основну відповідальність за те, щоб після свят ситуація з пандемією коронавірусу не дійшла до катастрофічних масштабів, несуть самі люди.

Виникає багато питань щодо того, як правильно провести святкові дні на фоні пандемії. Однак дуже важко дати емоційно обнадійливу та втішну відповідь, яку хоче почути більшість, адже так чи інакше, коронавірус не відступає, і дотримуватися запобіжних заходів, які дозволять уникнути різкого стрибка кількості випадків хвороби, все-одно доведеться.

Навіть політики застрягли у вирішенні складної дилеми щодо того, як правильно «вмовити» людей відмовитися від ризикованих масових святкувань.

Правда полягає в тому, що вірусу, який викликає COVID-19, байдуже, чи це Різдво чи новорічна ніч. Коронавірус швидко поширюється в погано провітрюваних приміщеннях, коли люди «неформально» збираються разом. Дезінфекція поверхонь та сидіння на відстані двох метрів так просто не зупинять передачу хвороби. Найкраще уявити собі вірус, як сигаретний дим: якщо одна людина в кімнаті палить, ви, ймовірно, відчуєте запах диму. Те ж саме і з коронавірусом: якщо одна людина інфікована, ви також можете інфікуватися вірусними частинками, що виділяються при диханні та розмові.

Однак, є способи проявити обережність. Для того, щоб безпечно зустрітися з близькими на свята, варто спочатку перевірити локальну ситуацію з коронавірусом, поширеність випадків захворювання COVID у тому чи іншому районі, кількість випадків на сто тисяч людей. Якщо випадків хвороби менше, то і ризик поширення хвороби також зменшується. Однак, ніколи не варто недооцінювати коронавірус, потенційні ризики інфікуватися завжди присутні.

Спілкування на свіжому повітрі, прогулянки та проведення часу з друзями та родиною на відкритому просторі зменшують ризики поширення COVID-19, так само як і спілкування з родиною та друзями віртуально або по телефону.

Якщо є велике бажання провести час із близькими членами сім’ї, особливо з вразливими або літніми людьми, єдиним по-справжньому безпечним способом є ізоляція на два тижні перед тим, як побачити їх, щоб переконатись, що ви не є носієм вірусу.

Попри те, що зараз майже всі отримали доступ до швидких тестів на виявлення коронавірусу, такі тести не є достатньо інформативними.

Якщо люди активно будуть «подорожувати» країною під час святкового періоду, це може призвести до різкого зростання кількості випадків хвороби: вірус рухається тоді, коли рухаються люди.

З кожним днем ​​ефективні та безпечні вакцини проти коронавірусу стають все ближчими до населення, а лікування пацієнтів із COVID-19 вдосконалюється, однак загроза вірусу все ще не відступає.  

Покладатися виключно на медичну службу та уряд у боротьбі з пандемією - це все одно, що залишити воротаря самого на футбольному полі. Кожен повинен відігравати свою роль у стримуванні пандемії, навіть якщо це може означати перенесення масових соціальних зібрань та святкувань, резюмує видання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі