Що зміниться в житті людей після пандемії — The Washington Post

Поділитися
Життя у «постпандемічну еру» буде виглядати зовсім не так, як багато хто собі це уявляє.

Здається, що пандемія коронавірусу не збирається відступати найближчим часом. Але новини про ефективну вакцину проти COVID-19 можуть свідчити про те, що вже досить скоро люди зможуть забути про життя в епоху пандемії. Але яким буде це життя у постпандемічну еру? Багато людей навіть «бояться заглядати так далеко у майбутнє», пише The Washington Post.

«При детальному огляді» з’являється невизначеність щодо того, як буде виглядати життя людей після завершення пандемії. Попри всі розмови про "повернення до нормального стану", великі шматки «старої реальності» можуть змінитися після переосмислення досвіду, який людство отримало від COVID-19. І ці зміни будуть стосуватися фактично усіх сфер життя, без винятків.

Найбільш очевидне місце для змін – це системи охорони здоров’я. Після критичної ситуації з пандемією люди повинні почати замислюватися про те, як зміцнити ланцюги постачання медичних препаратів, які розірвались на початку пандемії та залишались надто нестабільними. Також необхідно продумати і питання безпеки медичних працівників, які повинні мати всі необхідні засоби захисту на випадок кризової ситуації.

Також потребують детальної перевірки ті збої, які скалічили багато установ охорони здоров’я, включаючи Всесвітню організацію охорони здоров’я. Люди повинні бути більш готовими до критичних ситуацій, таких як пандемія. COVID-19 показав, що людству завжди варто готуватися до потенційних небезпек навіть тоді, коли здається, що нічого суттєвого не відбувається.

Проте, попри всі негативні речі, коронавірус також продемонстрував, наскільки швидко можуть розвиватися біомедичні інновації. Вчені намагалися розробити довгоочікувану вакцину в найкоротші терміни, і їм це вдалося. Уряди країн використовували субсидії та гарантували пом'якшення фінансових ризиків для фармацевтичних компаній, які використовували власні гроші.

Також пандемія коронавірусу навчила людей більше думати про інфекційні захворювання, і це стосується не лише медичної галузі. Для прикладу, можливо навіть після завершення пандемії уряди країн прискорять перехід до безготівкової, безконтактної системи платежів. Було б непогано, якби влада інвестувала в покращення вентиляційних систем у громадських приміщеннях. Може люди і надалі будуть носити маски в метро, ​​в торгових центрах чи кінотеатрах.

Надалі багато працівників можуть стати більш свідомими щодо того, чи варто їхати на роботу, якщо з’явиться погане самопочуття, а враховуючи те, що пандемія коронавірусу змусила багато компаній перейти до дистанційної роботи, то це буде не надто важко.

Виникають сумніви відносно того, що офісні приміщення повністю відійдуть у небуття, але змін механізми роботи точно зазнають. До того ж, пандемія коронавірусу підкреслила цінність особистого контакту.

Також люди почнуть переосмислювати концепції облаштування власних будинків. Прихильників «відкритої концепції будинків», які не передбачають перегородок, значно поменшає. До того ж, багато людей, ймовірно, почнуть переїжджати за місто, де є більше простору для особистої свободи.

Ділові поїздки також будуть переглянуті, але без ділових поїздок туристична індустрія зазнає шкоди. Можливо, туристична галузь так і не зможе повністю відновитися. Внаслідок цього постраждають і готельний бізнес, і авіакомпанії, а також міста, бюджети яких отримували значний прибуток від галузі туризму.

Зараз уряди усвідомлюють, що деякі види промисловості, такі як виробництво засобів індивідуального захисту, можуть бути надто важливими, враховуючи те, що влада інших країн може «захопити» це виробництво в надзвичайних ситуаціях. Також пандемія коронавірусу навчила компанії більш уважно думати про побудову ланцюгів поставок. Коли перша хвиля пандемії загострювалася, уряди закривали кордони і хаотично намагалися допомогти своїм громадянам.

Наскільки все зміниться після того, коли люди почнуть вакцинуватися, особливо якщо вакцини будуть розподілятися нерівномірно? Як це вплине на економічну конвергенцію між багатими та бідними країнами? Насправді, слід очікувати великих змін фактично у всьому, що стосується різних сфер людського життя. Єдине, у чому можна бути впевненими, це те, що 2022 рік буде виглядати зовсім не так, як багато хто собі це уявляє, резюмує видання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі