Програми стеження АНБ визнали такими, що суперечать конституції США

Поділитися
Програми стеження АНБ визнали такими, що суперечать конституції США Програми стеження АНБ неконституційні і неефективні © interactive.wxxi.org
Висновки про неконституційність програм АНБ мають поки попередній характер, оскільки міністерство юстиції США напевно буде їх оскаржувати.

Таємні програми електронного стеження Агентства національної безпеки (АНБ) суперечать конституції США. Попереднє рішення за позовом двох приватних осіб до адміністрації Барака Обами виніс у понеділок, 16 грудня, окружний суддя у Вашингтоні Річард Леон.

"Я не можу уявити собі більш нерозбірливого і необґрунтованого вторгнення в особисте життя громадян, ніж цей систематичний збір інформації з використанням сучасних технологій та зберігання персональних даних майже про кожну людину", - написав Леон про цю справу. Він також скептично поставився до ефективності подібних програм АНБ, зазначивши, що досі не відомо жодного випадку, коли за їхньою допомогою вдалося б запобігти серйозному теракту.

Суддя вважає, що в американців Леррі Клеймана і Чарльза Стренджа хороші шанси виграти позов у уряду США, оскільки дії АНБ порушують основні права і свободи, гарантовані четвертою поправкою до основного закону країни. У той же час Леон повідомив, що його висновки мають поки попередній характер, оскільки міністерство юстиції напевно буде їх оскаржувати. У мін'юсті підтвердили, що готують відповідь на судову ухвалу.

Проте юристи вважають, що рішення, яке виніс суддя на початковому етапі вивчення справи, у будь-якому випадку здійснить серйозний вплив на дискусії, які тривають в американському суспільстві з приводу програм АНБ. Відомості про ці програми, направлені на збір даних про телефонні дзвінки та обмін інформацією з інтернету у всьому світі, передав ЗМІ колишній працівник АНБ Едвард Сноуден, який отримав притулок у Росії. Вважається, що поки оприлюднено лише малу частину з сотень тисяч документів, викрадених ним в АНБ.

У минулі вихідні дні співробітник відомства Річард Леджетт, що веде розслідування витоку інформації, організованого Сноуденом, повідомив, що був би готовий надати йому амністію в обмін на його обіцянку припинити подальшу публікацію секретів американської розвідки. Проте прес-секретар Білого дому Джей Карні заявив у понеділок, що позиція адміністрації Обами у цій справі не змінилася. За його словами, Сноуден скоїв злочин і повинен постати у США перед судом. !zn

Читайте також:

Барак Обама не користується iPhone з міркувань безпеки

Американські спецслужби стежать за переміщенням мобільних телефонів по всьому світу

The Guardian опублікував всього 1% секретних матеріалів Сноудена

ЗМІ повідомили про прослуховування Росією телефону Меркель

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі