Приватна військова компанія «Вагнер» більше не зможе вербувати до своїх рядів засуджених, заявив голова комітету Госдуми з законодавства та держбудівництва Павєл Крашенінніков, пише російське агентство "Интерфакс".
Він нагадав, що нещодавно Госдума прийняла поправки до кримінального кодексу, згідно із якими засуджені більше не зможуть укладати контракти з ПВК, а лише з Міноборони.
«Була історія, коли ПВК могли брати тих, хто під вироком перебувають, і укладати з ними контракти. Тепер законом прийнято іншу процедуру, що контракти укладаються лише з Міноборони, процедуру повну прописано», - сказав Крашенінніков журналістам у понеділок.
Він додав, що «в цьому сенсі вже точно одна частина функцій у ПВК пішла, вони вже не можуть звідти брати».
Восени 2022 року Госдума РФ ухвалила поправки до закону про мобілізацію, якими скасувала заборону на призов на військову службу з мобілізації громадян з незнятою або непогашеною судимістю за більшу частину тяжких злочинів. Тривалий час цим способом користувався Прігожин для поповнення рядів ПВК «Вагнер».
Однак навесні нижня палата російського парламенту ввела додаткові зміни, якими передбачила можливість укладати контракт на службу лише з Міноборони РФ.
Також російське оборонне відомство зобов’язало всі «добровольчі формування» укласти контракти із Міноборони до 1 липня 2023 року. Це стосувалось і ПВК Вагнера, яке мало перейти під безпосереднє управління Сєргєя Шойгу. Згідно із версій, це була одна із причини бунту Прігожина, який давно відверто критикує російське Міноборони та його очільника.