Крім того, близько 50 катарських бойовиків, які воювали в Сирії, також були захоплені в полон. Таким чином, зазначає видання, Катар зайнявся виплатою двом найбільш часто критикованим силам на Близькому сході.
Угода, яка була укладена ще в квітні, призвела до серйозного протистояння у дипломатичній сфері регіону. Вісім держав оголосили про розрив дипломатичних відносин з Катаром, звинувачуючи його у спонсоруванні тероризму. Катар в свою чергу спростовує фінансування тероризму, однак поки відмовляється коментувати інцидент з заручниками і викупом.
Катар має історію співпраці з цілою низкою сумнівних організацій, такі як повстанці в Південному Судані, Талібан в Афганістані або ж Хамас в Газі. Критики Катару, переважно Саудівська Аравія та ОАЕ, говорять про фінансування країною радикальних ісламських угрупувань різних сторін і толків, приводячи в приклад останні конфлікти в Сирії та Лівії.
Видання також відзначає, що одним з найбільш частих форматів підтримки Катаром різних угруповань є саме виплати викупу за заручників. При цьому такі угруповання можуть бути і представниками радикальних шиїтських організацій, яких спонсорує також Іран.