У п'ятницю, 15 січня, президент Венесуели Ніколас Мадуро ввів "надзвичайне економічне становище в країні, передає агентство AFP.
Згідно з повідомленням державних ЗМІ, "надзвичайний економічний стан вводиться на всій території країни строком на 60 днів".
Оголошення даного режиму розширює повноваження президента Мадуро: багато рішення можуть прийматися указом глави держави.
В указі про введення надзвичайного економічного стану також передбачається підвищення податків і вводиться жорсткий державний контроль у сфері бізнесі і промислового виробництва.
Венесуела має найбільші в світі запаси нафти, але падіння цін на чорне золото за останні 1,5 року призвело до зниження доходу від експорту нафти на 60%. Цей факт значно ускладнив економічну ситуацію, яка ще до падіння цін на нафту була досить важкою.
Доходи Венесуели від експорту нафти становлять близько 95% всіх валютних надходжень країни.
Нагадаємо, що на парламентських виборах у Венесуелі політичні сили, опозиційні до правлячої Соціалістичної партії, отримали дві третини депутатських мандатів. Таким чином, опозиційні сили отримали 111 з 167 місць у парламенті Венесуели.
Вибори у Венесуелі відбулися 6 грудня на тлі глибокої економічної кризи, девальвації венесуельського болівара, дефіциту продуктів і високого рівня злочинності. У результаті правляча Соціалістична партія зазнала першої поразки з 1999 року.
З 1999 по 2013 року аж до своєї смерті у владі у Венесуелі перебував харизматичний Уго Чавес. На думку багатьох експертів, зі смертю яскравої та неординарної особистості, якою був Чавес у Венесуелі завершився період авторитарного правління.