Міністр нафти Венесуели Эулохио дель Піно в інтерв'ю телеканалу Telesur заявив, що Каракас ініціює проведення позачергового саміту країн ОПЕК за участю всіх незалежних виробників.
"Разом з президентом Ніколасом Мадуро ми постійно обговорюємо необхідність спонукати лідерів ОПЕК і незалежних виробників провести екстрену зустріч у січні", - сказав Эулохио дель Піно.
На його думку, при відмові від скоординованих дій експортерів є загроза подальшого падіння цін на нафту цін на $ 10 з поточного рівня - до $ 27 за барель.
"Спільні дії всіх виробників - це необхідність. Потрібно захистити справедливу ціну на непоновлювані джерела енергії", - зазначив венесуельський міністр.
Котирування продовжили зниження до нових мінімумів на тлі даних про збільшення обсягу видобутку країнами ОПЕК у листопаді. Причиною обвалу також стала доповідь Міжнародного Енергетичного Агентства (МЕА), яке повідомило, що попит на нафтопродукти досяг максимуму в 3 кв, і тепер зменшується.
Тиск на котирування чинить і очікування іранської нафти. Наголошується, що Іран може відновити постачання своєї нафти на світовий ринок в січні, після скасування санкцій. При цьому, Іран готовий торгувати нафтою навіть при цінах нижче $ 30 за барель.
Позаминулого тижня Організація країн-експортерів нафти ОПЕК не стала змінювати квоти на видобуток нафти, прийнявши рішення про збереження фактичних обсягів видобутку нафти, що становить близько 31,5 млн барелів на добу. При цьому країни-члени картелю домовилися не встановлювати квоти до наступного засідання у червні 2016 року.
Політика ОПЕК, спрямована на збереження своєї частки на ринку, призведе до найдовшого періоду надлишкової пропозиції нафти, раніше писав Bloomberg. Аналітики вважають, що ринок нафти чекає рекордний за 30 років надлишок пропозиції.