Президент Литви Даля Грібаускайте може стати головою Євроради

Поділитися
Президент Литви Даля Грібаускайте може стати головою Євроради Даля Грібаускайте має потрібний набір якостей для роботи на міжнародній арені
Екс-президент Литви - одна з претендентів на цю посаду замість Дональда Туска.
Завершуючу термін повноважень президента Литви Далю Грібаускайте дипломати і політики називають в числі претендентів на пост голови Європейської ради замість екс-прем'єра Польщі Дональда Туска.

На цих переговорах також вирішується, хто очолить Єврокомісію (ЄК), Європейський Центробанк і зовнішньополітичне відомство ЄС. Під час дискусій будуть оцінюватися і якості кандидатів, і держави їх походження.

Видання DELFI перерахувало сильні и слабкі сторони президента Литви - з прицілом на посаду голови Європейської ради.

У Д. Грібаускайте великий європейський досвід - вона 10 років бере участь у зустрічах лідерів ЄС, до цього вона працювала єврокомісаром з питань бюджету і представляла Литву в Брюсселі в якості міністра фінансів. Литовський президент - найбільш різкий критик Росії серед керівників ЄС, якосьо вона вголос назвала Росію "терористичною державою". Більшість європейських політиків налаштовані до діалогу з Москвою. З іншого боку, якщо головою ЄК стане більш проросійський політик, то обидва лідери могли б врівноважувати один одного.

Д. Грібаускайте відома в Брюсселі своєю прямолінійністю і різкою риторикою. Її прихильники можуть називати альтернативою непопулярним бюрократичним промовам, але критики сумніваються, чи зможе вона узгоджувати різні позиції в пошуках компромісу. Грібаускайте помітна в Європі як правоцентристський політик, хоча вона і не перебуває в об'єднуюччій правих Європейській народній партії.

Крім Д. Грібаускайте, в числі кандидатів з регіону згадуються болгарський економіст Крісталіна Георгієва, словацький дипломат Марош Шефчович, екс-прем'єр Латвії Валдіс Домбровскіс.

Оскільки в ЄС дуже ретельно стежать за гендерною складовою, то, крім Д. Грібаускайте і К. Георгієвої на важливі пости можуть претендувати політики з Данії Маргрете Вестагер і Хелле Торнінг-Шмітт, а також глава Міжнародного валютного фонду - француженка Крістін Лагард.

В Україні президента Литви знають як великого друга України і, мабуть, одного з небагатьох політиків, які не бояться називати речі своїми іменами: наприклад, Росію - агресором і окупантом у ставленні до України.

Обраний президент Литви Гітанас Науседа заявив про те, що продовжить курс своєї попередниці Далі Грибаускайте по відношенню до Росії і України, повідомили в понеділок в Брюсселі в представництві Литви в Європейському Союзі.

"Обраний президентом Гінатас Науседа заявив, що по відношенню до Росії буде продовжувати курс країни, певний його попередником Далею Грибаускайте, так як будь-яка зміна буде означати, що Литва зрадить своїх партнерів в Україні", - розповіли в представництві.

Наголошується, що Науседа також висловився за поліпшення діалогу з сусідньою Білоруссю.

Поділитися
Підготував/ла Кругленко Александрина
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі