Напередодні, 25 лютого, Зариф оголосив про свою відставку. "Приношу вибачення, що я більше не можу виконувати свої обов'язки, а також за всі недоліки, які я допустив, перебуваючи на посаді", - написав Зариф на своїй сторінці в соцмережі Instagram.
Він займав пост глави іранського МЗС з 2013 року, ще під час першого президентського терміну Роухані, і був відповідальним за укладення ядерної угоди з Тегераном, повідомляє DW.
У середині лютого Зариф взяв участь у щорічній Мюнхенській конференції з безпеки. Іранський політик закликав європейські країни до більш згуртованого виступу проти США в суперечці навколо ядерної угоди. Після одностороннього виходу Вашингтона з ядерної угоди в травні 2018 року Зариф опинився під вогнем жорсткої критики з боку іранських консервативних сил. Ядерна угода була укладена п'ятьма країнами, що володіють правом вето в Раді Безпеки ООН, а також Німеччиною, в липні 2015 року. У листопаді 2018 року США запровадили низку нових санкцій стосовно Ірану.
Він був призначений міністром закордонних справ в серпні 2013 року. Після того, як в кінці 2013 року він взяв на себе відповідальність за ядерні переговори Ірану з великими державами, Зариф кілька разів викликався в парламент законодавцями для пояснення питання про переговори.
В лютому 2014 року він викликав бурю обурення публічними коментарями, осудивши Голокост, і згодом був викликаний до парламенту. Однак як людина, яка багато років прожила і пропрацювала у США, Зариф цінний для міждержавних переговорів.
Адміністрація президента США Дональда Трампа з 5 листопада 2018 року відновила всі санкції проти Ірану, які раніше були зняті в рамках "ядерної угоди" 2015 року; обмежувальні заходи торкнулися експорт нафти, судноплавство, банківську і всі інші галузі, які стосуються економіки. Міністр фінансів США Стівен Мнучин заявив про те, що кінцевою метою санкцій є стримування агресивної поведінки режиму в Тегерані. 5 лютого Трамп назвав Іран терористичною країною номер один.
Як зазначає оглядач Віталій Федянін у своїй статті "Іранський прецедент Трампа", санкції США боляче вдарили по іранській економіці ще до офіційного введення їх в дію.