Прем'єр Японії Сіндзо Абе планує піти у відставку

Поділитися
Прем'єр Японії Сіндзо Абе планує піти у відставку Фото: Kyodo News
Останнім часом прем'єр Японії не проводив публічних заходів та неодноразово відвідував лікарів.

Сьогодні, 28 серпня, стало відомо, що прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе має намір піти у відставку через погіршення стану здоров'я.

Повідомлення про це публікує Kyodo News з посиланням на власне джерело в Ліберально-демократичної партії.

Планується, що Абе оголосить про своє рішення на пресконференції в п'ятницю.

З середини червня до початку серпня Абе майже не проводив публічних заходів. За останні два тижні він двічі відвідав лікарню, що підтверджує припущення про погіршення його здоров'я.

Сіндзо Абе - 57-й прем'єр-міністр Японії в 2006-2007 роках, і чинний прем'єр-міністр Японії з 26 грудня 2012 року, голова Ліберально-демократичної партії Японії.

Абе наймолодший прем'єр-міністр Японії за всю її історію. Він походить з відомої в політичному світі сім'ї. Його дід по материнській лінії - Нобусуке Кісі, колишній прем'єр-міністр країни. Його батько - Абе Сінтаро в минулому займав пост міністра закордонних справ Японії.

У 1977 році Сіндзо Абе закінчив університет Сейкей, де вивчав політологію на юридичному факультеті. Потім переїхав до США, з 1978 по 1979 рік навчався в Університеті Південної Каліфорнії. У 1979 році повернувся до Японії, отримавши роботу в сталеливарної компанії "Кобе Стіл" і пропрацював там три роки.

У 1982 році почав політичну кар'єру, ставши секретарем міністра закордонних справ (свого батька, Сінтаро Абе). Член Ліберально-демократичної партії Японії.

26 вересня 2006 року Сіндзо Абе був затверджений парламентом на посаді прем'єр-міністра. Деякий час наміри Абе змінити Конституцію країни, а також його націоналістичні заяви привернули до себе увагу громадськості і преси, як в Японії, так і за її межами. У першій половині 2007 року популярність кабінету Абе різко впала після того, як міністр сільського господарства Тосікацу Мацуока повісився в розпал фінансового скандалу, а його наступник був викритий в корупції. 12 вересня 2007 Абе оголосив про свою відставку, пославшись на стан здоров'я.

26 грудня 2012 року Сіндзо Абе був був повторно затверджений на посаді прем'єр-міністра Японії. Абе став першим прем'єр-міністром з 1948 року, що повернулися на цей пост після перерви, і першим прем'єром після Коїдзумі, якому вдалося пробути на посаді два роки і довше.

Згідно з дослідженням, яке проводилося в травні 2020 року, рейтинг довіри до уряду Абе становив 40%, а рейтинг недовіри піднявся з 45% до 60%.

Абе проводив своєрідну економічну політику, яка дістала назву абеноміка. Вона покликана оживити стагнуючу два десятиліття економіку Японії, довгий час уражену дефляцією. Заходи цієї політики, головним методом якої є штучна девальвація ієни шляхом подвоєння грошової маси, не відрізняються новизною, проте їх застосування часто доводить до крайнощів, і викликає критику економічних експертів, які побоюються початку нових міжнародних валютних воєн.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе змушений приймати серйозні рішення - країна бореться з пандемією коронавируса, економіка переживає рецесію. Громадяни Японії вже втомилися від невдалих дій уряду під час боротьби з кризою, пише The New York Times.

При цьому, адміністрація Абе має вирішити проблему потенційних запусків балістичних ракет з боку Північної Кореї або Китаю.

Чому саме Японія повинна стати одним з ключових партнерів України в Азії, читайте в матеріалі Сергія Корсунського "Країна м'якої сили".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі