Прем’єр Болгарії пояснив, як Україна може допомогти скоротити залежність Греції від газу Росії

Поділитися
Прем’єр Болгарії пояснив, як Україна може допомогти скоротити залежність Греції від газу Росії © Офіс президента
За словами болгарського політика, сучасні виклики краще вирішувати, оцінюючи інфраструктурні можливості цілих регіонів, а не окремих країн.

Болгарія була на 95% залежною від газу з Росії. Тому Москва розраховувала, що Софія швидко погодиться на вимоги платити за майбутні поставки рублями, - розповів на Всесвітньому економічному форумі в Давосі прем’єр-міністр балканської країни Кіріл Петков.

Однак, Болгарія відмовилася платити російською валютою. Тож Кремль вирішив «покарати» її, перекривши «газовий вентиль».

«Ми швидко оцінили ринок і знайшли альтернативного постачальника зрідженого газу. За тиждень ми звели нашу 95%-у залежність до нуля. Але потім ми почали дивитися не лише на власні потреби, а й оцінювати весь регіон. Яка є інфраструктура у всіх наших сусідів. І виявилося, що ми можемо скоротити свою залежність», - пояснив болгарський прем’єр-міністр.

«Наприклад, в України зараз надлишок електроенергії. Якщо вона продасть свій надлишок Румунії, Бухарест буде менше купувати електроенергію в нас. Ми, у свою чергу, можемо в такому разі збільшити поставки електроенергії в Грецію. А Греція використовує російський газ для генерування електроенергії. Таким чином, вона зможе скоротити споживання газу завдяки нашим поставкам, а отже скоротити свою залежність», - пояснив Петков.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі