ЄС звинуватив Росію у порушенні контрактів після одностороннього припинення постачання газу до Болгарії та Польщі

Поділитися
ЄС звинуватив Росію у порушенні контрактів після одностороннього припинення постачання газу до Болгарії та Польщі
Усі постачальники повинні виконувати контракти, попередила міністерка.

Рішення Росії призупинити постачання газу до Польщі та Болгарії через їхнє небажання платити в рублях всупереч підписаним документам - порушення контрактів, заявила міністерка екологічних перетворень Франції Барбара Помпілі.

Франція зараз головує у Євросоюзі.

"Ми всі засуджуємо одностороннє рішення "Газпрому" щодо Польщі та Болгарії. Усі постачальники зобов'язані виконувати контракти", - заявила Помпілі за підсумками зустрічі міністрів енергетики ЄС.

Вона наголосила, що потрібно дотримуватися правил ЄС та контрактів - у тому вигляді, в якому вони їх уклали.

Єврокомісарка з енергетики Кадрі Сімсон знову заявила, що новий механізм оплати російського газу в рублях - це порушення. Вона пообіцяла, що Єврокомісія пізніше підготує детальні пояснення щодо цього питання.

Нагадаємо, після того, як ЄС запровадив санкції проти Росії через її вторгнення в Україну, Москва в особі Путіна зажадала, щоб оплата йшла у рублях з 1 квітня. Коментуючи можливу відмову ЄС від сплати постачання газу в рублях, у Кремлі заявили: «Немає оплати — немає газу».

Росія постачає газ трубопроводами до 23 європейських країн. З них Путін збирався вимагати оплати за газ рублями лише від "недружніх країн".

При цьому, цікаво, що станом на 27 квітня єдина країна, яка наважилася заявити про готовність платити Росії в рублях, була цілком дружньою Угорщиною, та й то за "хитрою" схемою, коли оплата все одно буде відбуватися в євро, але потім  "Газпромбанк" мінятиме євро на рублі, і це зараховуватимуть як оплату в рублях.

Раніше цю ж схему описував Путін у телефонній розмові з канцлером Німеччини Олафом Шольцом. Російський диктатор заявив, що європейські компанії зможуть розплачуватись за російський газ доларами чи євро. Мовляв, гроші будуть перераховані до Газпромбанку, який не під санкціями, а згодом будуть переведені в рублі до РФ. Іронічність ситуації полягала в тому, що Шольц так і не зрозумів, у чому полягає хитромудрість цієї схеми, і попросив надати письмове пояснення, щоб краще зрозуміти пропозицію.

27 квітня у ЗМІ також було запущено фейк про нібито готовність Австрії платити за газ рублями. Цю брехню миттєво розкрили та спростували у самій Австрії.

Відомо також, що країни G7   і   Євросоюзу заявили, що не платитимуть   за російський газ у рублях, оскільки це порушує, по-перше, чинні контракти. А по-друге, це порушує санкції проти Росії.

27 квітня, після того, як Болгарія та Польща відмовилися виконувати вимогу Росії про оплату газу в рублях, та демонстративно перекрила постачання їм блакитного палива. При цьому болгарська сторона повністю виконала свої зобов'язання та здійснила всі платежі, необхідні за чинним контрактом. Поставки до Польщі здійснювалися за довгостроковим "ямальським контрактом".

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі