В ООН пов'язують спалах в Арктиці з рекордно високою температурою повітря в Сибіру. Зокрема, під Всесвітньої метеорологічної організації заявили, що пожежі виникли через тривалу спекотну погоду тут, передає public.wmo.int.
У червні пожежі в Арктичній зоні спровокували викид в атмосферу 59 млн метричних тонн забруднюючих газів, чим встановили рекорд за 18 років спостережень. Для порівняння, такий обсяг CO2 викидає в повітря Норвегія за 365 днів, повідомляє The New York Times.
Вчені відзначають, що пожежі на настільки великій території зберігаються завдяки підвищеним температурам і сухій поверхні землі, створюючи ідеальні умови для горіння.
Вже в липні в різних частинах Сибіру температура не опускалася нижче 30 °C. За словами офіційного представника ВМО Клер Нуллис, «у Сибіру було тепліше, ніж у багатьох частинах Флориди».
«Виняткова і тривала спека», яка спостерігалася в Сибіру протягом декількох місяців, викликала «спустошливі арктичні пожежі», заявила Нуллис. Також під Всесвітньої метеорологічної організації відзначають швидке скорочення льодового покриву уздовж арктичного узбережжя Росії.
Нагадаємо, навесні масштабні лісові пожежі сталися в Житомирській області, охопивши 43,2 тис. га. При цьому на 32 га лісові культури вже відновили, а на 132 га провели реконструкцію.