Польський міністр згадав, як Кремль в 30-х роках минулого століття теж нищив і вилучав продукти, що призвело до Голодомору в Україні. При цьому він порадив нинішній російській владі не повторювати такі помилки минулого.
В посольстві Росії на це відповіли дуже жорстко. Про це сьогодні повідомляє Gazeta Wyborcza. На сайті дипломатичного представництва з'явилося повідомлення, в якому міністру Савіцькому не радять демонструвати свою підтримку польським виробникам, чиї продукти були теж заборонені, в "образливому стилі".
"Порівняння нинішньої ситуації до голоду в 30-х роках ХХ століття у СРСР (до відома пана міністра: не лише в Україні, але й в Росії і Казахстані) абсолютно не доречне і щонайменше дивне", - йдеться в заяві посольства РФ у Варшаві.
Російські дипломати порадили польському міністру не захищати "інтересів тих, хто порушує закон і намагається переправити свої продукти в Росію".
"Помітно, що пан міністр дуже занепокоєний загрозою голоду в Росії. На російському ринку не бракує продуктів. В Росії, як і в Польщі і інших країнах, також існує проблема бідних людей, які недоїдають. Під час свого виступу 6 серпня президент Польщі Анджей Дуда сказав про велику кількість польських дітей, які голодують у селах. Чи в пана міністра це викликає менше занепокоєння, ніж загроза голоду в Росії? Може варто було б передати їм ті продукти, які недобросовісні підприємці намагаються контрабандою перевезти в Росію?" - йдеться в повідомлення посольства.
Також у російські дипломати додали, що заборона на ввезення польських і європейських продуктів пов'язана з санкціями, які увів ЄС. Вони радять усім європейським критикам знищення харчів на російському кордоні звертатися до авторів санкцій і своїх урядів.
6 серпня агентство Reuters повідомило, що плани російського уряду по масовому знищенню забороненої харчової продукції спровокували громадське обурення в країні, де рівень бідності постійно збільшується, а також через історичні спогади про голод, який неодноразово переживала.
Згідно з офіційною статистикою Росії, кількість громадян Росії, що живуть за межею бідності (менше ніж 160 доларів в місяць - ред.), досяг 23 мільйонів (зріс на 5% за рік), що складає 16% населення країни. Більше того, через санкцій та зниження цін на нафту у росіян значно знизився рівень життя, в той час як ціни на продукти зросли.
Як повідомлялося, вже в четвер в Росії публічно змішали з землею і закопали в яму 10 тонн сиру. На черзі, повідомили в Росспоживнагляді - спалити санкційні яблука, персики, помідори, м'ясо. Напередодні також в РФ спалили 114 тонн свинини. Видання Der Spiegel писало, що Росія спалює продукти через власну недієздатність. Вона не може забезпечити дотримання власного ж ембарго цивілізованими методами. Тому, щоб заборона діяла, продукти почали спалювати. Але це не викликало захоплення серед росіян.