"Це - те, що сирійська армія робить в Алеппо. Тут Ви бачите сирійського солдата, що забезпечує жінці підтримку і допомогу", - заявив посол Башар Дже'ефері, додавши при цьому, що літня жінка на фото – біженка зі східного Алеппо.
Пізніше з'ясувалося, що ця фотографія зроблена не в Алеппо. Фотографія Дже'ефері була обрізана, на ній не було видно іракський прапор на формі одного з солдатів. У мережі швидко вказали на невідповідність фотографії словами посла.
Башар Дже'ефері показав зображення після критики представників Організації Об'єднаних Націй. За словами політика, ООН користується "неперевіреною і непідтвердженою інформацією" у своїй оцінці ситуації у Сирії.
Зображення вперше опинилося онлайн в червні, коли іракські сили боролися за визволення міста Фаллуджа від бойовиків ІДІЛ. Зображення з'явилося на телевізійному каналі "Afaq TV", що належить іракським шиїтам і веде мовлення в інтернеті. На фото від 4 червня іракські солдати допомагають біженцям з Фаллуджі.
Точно невідомо, хто саме обрізав фотографію, і чи знав Дже'ефері про те, що на фотографії зображені не сирійські солдати. Посадові особи відмовилися від коментарів з цього приводу.
Урядові війська президента Сирії Башара Асада неодноразово піддавалися критиці з боку міжнародних організацій та окремих чиновників.
Так, раніше міжнародна правозахисна організація Amnesty International закликала Генеральну асамблею ООН втрутитися в ситуацію в Сирії і зробити все можливе, щоб зупинити нескінченні цілеспрямовані авіаудари сирійської авіації і ВКС РФ по цивільному населенню Алеппо.
А Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун вважає, що провальне правління сирійського президента Башара Асада призвело до загибелі 300 тисяч людей в цій країні.
Детальніше про сирійської війні читайте у спецпроекті DT.UA "Що важливо знати про конфлікт в Сирії".