Як заявив Пан Гі Мун в інтерв'ю Deutsche Welle, опублікованому в понеділок, 10 жовтня, "питання про майбутнє однієї єдиної людини, такого, як президент Асад, не повинно гальмувати процес сирійського врегулювання".
У той же час, генсек Організації Об'єднаних Націй висловив впевненість, що без участі ООН нинішня ситуація в Алеппо була б ще трагічнішою та кривавішою, а також зазначив, що над урегулрованием ситуації в Сирії "дуже інтенсивно" працюють як США, так і Росія.
Пан Гі Мун назвав відносини між Вашингтоном і Кремлем "злегка чутливими", додавши, що наполегливо попросив обидві сторони відновити перемир'я, для того щоб ООН змогла прийняти гуманітарні заходи для порятунку 5 мільйонів осіб, які перебувають у зайнятих військами або важкодоступних районах Сирії.
Генсек також скептично оцінив перспективи Ради Безпеки ООН.
"Враховуючи потужні зміни в світі, в самій природі речей лежить бажання країн-членів ООН створити таку Раду Безпеки, яка би, в першу чергу, відповідала за міжнародну безпеку і мир. Але, на жаль, досі вони виявилися не в змозі про що-небудь домовитися", – визнав Пан Гі Мун.
Раніше Росія заблокувала в Радбезі ООН французьку резолюцію по Сирії. Франція в своєму проекті резолюції закликала США і Росію негайно відновити режим припинення вогню в Алеппо, населення якого опинилося на межі гуманітарної катастрофи. Пізніше стало відомо, що Франція хоче попросити суд в Гаазі розслідувати військові злочини Росії в Сирії. Також нещодавно на засіданні Радбезу ООН посол Великобританії в ООН Метью Рікрофт звинуватив Росію в застосуванні бомб, які зазвичай використовують для знищення військових бункерів, проти мирного населення Алеппо.
Детальніше про угоду про перемир'я в Сирії і перспективи врегулювання конфлікту за участю США і Росії читайте в матеріалі Віталія Федяніна "Сирія: перемир'я, якого не було" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".