Павло Пустовий, посол Білорусі в Іспанії, закликав провести перерахунок голосів, а згодом і відкритий суд щодо і силовиків, і протестувальників. Про це пише пресслужба посольства Іспанії.
На його думку, саме такі речі допоможуть подолати кризу, яка утворилася в Білорусі.
Посол вважає, що до відповідальності потрібно притягнути усіх, хто бив мирних протестувальників, кидав камінням та арматурою в силовиків, хто затримував без підстав і знущався над затриманими громадянами, здійснював автомобільні наїзди на міліціонерів, і погрожував близьким і рідним безпосередніх учасників подій.
Також Пустовий додав, що сьогоднішня символіка країни була прийнята на референдумі, тому посольство «не планує замінювати на вимогу окремих громадян нинішній державний прапор на біло-червоно-білий».
9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента країни, Олександр Лукашенко, який править країною з 1994 року, брав участь у них уже вшосте.
14 серпня ЦВК оголосила Лукашенка переможцем. Згідно з офіційними даними, він отримав 80%, а Світлана Тіхановском - 10% голосів виборців.
Голова ЦВК Білорусі Лідія Єрмошина, не чекаючи завершення підрахунку голосів, фактично оголосила Олександра Лукашенка переможцем виборів і закликала інших кандидатів «визнати свою поразку, привітати переможця і не хвилювати народ».
Після цього по всій Білорусі відновилися акції протесту, під час яких відбулися криваві зіткнення з силовиками. З різних міст країни надходили повідомлення про фальсифікації.
ОМОН застосував проти мітингувальників водомети, світлошумові гранати і гумові кулі. Тисячі людей були затримані і побиті силовиками, щонайменше троє протестувальників загинули.
ЄС відмовився визнавати результати виборів і анонсував санкції проти чиновників режиму Лукашенка.
Олександра Лукашенка привітали з перемогою лише лідери РФ, Китаю, Вірменії і Молдови.
При цьому сама Тіхановська зараз знаходитися в Литві. 15 серпня її штаб приступив до формування координаційної ради для передачі влади в країні.
16 серпня в Мінську відбулася наймасовіша акція протесту в Білорусі за роки незалежності. Щонайменше 200 тисяч людей зібралися біля стели «Мінськ - місто-герой» на проспекті Переможців. Потім протестувальники рушили до Будинку Уряду, де в першій половині дня виступав Лукашенко. На провладний мітинг звозили бюджетників з усієї країни автобусами.
На мітингу членкиня об'єднаного штабу білоруської опозиції Марія Колесникова озвучила вимоги: відставка Лукашенка, звільнення всіх політв'язнів і притягнення до відповідальності силовиків, які били, катували і вбивали громадян.
Чи впаде режим Лукашенка за результатами вуличних протестів, читайте в статті Володимира Кравченка «Білорусь вимагає змін».
У Білорусі 10-й день тривають протести проти офіційних результатів виборів президента. ZN.UA продовжує стежити за подіями та інформувати про них читачів у текстовому онлайні.