Порошенко закликав Австрію визнати Голодомор актом геноциду

Поділитися
Порошенко закликав Австрію визнати Голодомор актом геноциду Петро Порошенко закликав австрійських парламентарів визнати Голодомор актом геноциду та запросив Вольфганга Соботку до України. © Прес-служба Президента України
Також президент запросив главу австрійського парламенту відвідати Україну.

У рамках проведеної 8 лютого зустрічі Президента України Петра Порошенка та Голови Національної Ради Республіки Австрія Вольфганга Соботки Порошенко закликав Австрійський Парламент визнати Голодомор 1932-33 років в Україні геноцидом українського народу, повідомляє прес-служба глави держави.

Також співрозмовники відзначили важливість зміцнення міжпарламентського діалогу між двома країнами, президент висловив надію на швидке формування групи дружби з Україною в Національній Раді Австрії, зазначив солідарність Австрії в підтримці українських зусиль щодо протидії російської агресії. Він також подякував за допомогу для подолання гуманітарних наслідків цієї агресії.

Соботка, в свою чергу, позитивно відзначив реформи, які проводить українська влада.

Сторони також обговорили ситуацію в Донбасі і висловили розуміння в питанні необхідності санкцій проти РФ.

Наприкінці зустрічі глава Української держави запросив Голову Національної Ради Австрії обов'язково відвідати Україну.

Раніше повідомлялося, що Федеральний президент Австрії Александер Ван дер Беллен у березні відвідає з візитом Україну на запрошення Петра Порошенка. Ван дер Беллен має українське коріння, в Україні народився і ріс його прадід Максиміліан Георг Раймонд.

8 лютого Президент України Петро Порошенко розпочав свій робочий візит до Австрії. В ході візиту заплановано обговорити з президентом ван дер Белленом і прем'єр-міністром Себастіаном Курцем питання подальшого поглиблення політичного діалогу на найвищому рівні, торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва між двома державами, розвиток ситуації на Донбасі і зміцнення санкційної політики ЄС з метою підтримки міжнародних зусиль з відновлення територіальної цілісності і суверенітету України.

Також у рамках цього візиту Порошенко разом зі своїм колегою Александером ван дер Белленом відвідає Віденський оперний бал.

Тема визнання іншими країнами Голодомору актом геноциду проти українського народу є досить злободенною; так, раніше депутат ізраїльського Кнесету Аккрі Хасон вніс на розгляд ізраїльського парламенту законопроект про визнання Голодомору в Україні 1932-33 років актом геноциду, незважаючи на те, що у серпні 2017 року міністр з питань охорони навколишнього середовища Ізраїлю, міністр у справах Єрусалиму і спадщини Зєев Елькін заявив, що можливість прийняття кнесетом рішення про визнання Голодомору геноцидом українського народу малоймовірна."Я не думаю, що буде прийнято якесь декларативне рішення щодо Голодомору, як і по інших тяжких трагічних сторінок в історії тих чи інших народів, тому що це не відповідає нашій парламентської традиції", - сказав тоді Елькін в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

У грудні 2016 року Верховна Рада звернулася до демократичних держав світу із закликом визнати спровокований радянською владою Голодомор 1932 - 1933 років в Україні злочином геноциду Українського народу.

Крім України,Голодомор визнали геноцидом 15 держав, серед яких Канада, Польща, Португалія, Грузія, Австралія, Литва, Латвія і Естонія. Ще дев'ять країн приймали резолюції про засудження Голодомору як злочину радянського тоталітарного режиму проти українського народу. Конгрес США голосував за відповідні резолюції у 2003, 2006 і 2008 роках.

23 листопада 2017 року головний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птухи НАН України Наталія Левчук заявила, що інститут провів демографічну реконструкцію між переписами 1926 і 1939 роками і на цій основі оцінку втрат. "Втрати України в цілому становлять 3 млн 943 тис. осіб, це прямі втрати, і дефіцит народжуваності - близько 600 тис. осіб", - сказала вона. Втім, з цим не згодні історики, що приводять іншу цифру втрат - понад 7 млн осіб.

Як свідчать дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг", три чверті громадян України (77%) згодні з твердженням, що Голодомор 1932-33 років був геноцидом українського народу, не погодилися з цим 13% опитаних, не визначилися - 11%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі