"Я не думаю, що буде прийнято якесь декларативне рішення щодо голодомору, як і щодо інших важких трагічних сторінок в історії тих чи тих народів, тому що це не відповідає нашій парламентській традиції. У нашій парламентській традиції, як правило, такі декларації не ухвалюють", - сказав Елькін в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".
Він зазначив, що аналогічну позицію Ізраїль займає і щодо трагічних сторінок в історії інших народів, зокрема з питання про визнання геноциду вірменського народу.
"В Ізраїлі ця тема обговорювалася кілька разів у парламенті, але жодного разу не було прийняте якесь декларативне рішення, хоча практично в усіх західних парламентах приймали декларативні рішення із цього приводу. Ізраїльський парламент вважає, що питання минулого мають вирішуватися не політиками, а професіоналами, як частина професійного дискурсу", - сказав Елькін.
За даними опитування Соціологічної групи "Рейтинг", три чверті громадян України (72%) згодні з твердженням, що Голодомор 1932-33 років був геноцидом українського народу, не погодилися з цим 14%, не визначились – 14%. Серед респондентів, рідна мова українська, 83% вважають Голодомор геноцидом, в той час як серед тих, хто вважає рідною російську, – 47%.