«Популяризувати» вакцинацію потрібно обережно — FT 

Поділитися
«Популяризувати» вакцинацію потрібно обережно — FT  © kinolife.tv
Примусова вакцинація може призвести до масових заворушень.

Унаслідок поширення штаму Delta, який більш трансмісивний, ніж інші варіанти коронавірусу, уряди багатьох країн розглядають можливість прискорення програм вакцинації, намагаючись переконати тих, хто вагається, отримати щеплення, пише Financial Times.

Необхідні конкретні дії, оскільки рівень інфікування знову зростає. Однак попри достатню кількість вакцин, в багатьох країнах темпи вакцинації уповільнюються, а частина населення відмовляється отримувати щеплення. Однак немає простих відповідей на те, чи варто впроваджувати примусову вакцинацію, вимагаючи сертифікати про щеплення, або щедро винагороджувати людей за вакцинацію: від лотерейних квитків до грошових винагород.

Дослідження в кількох країнах показують, що жорсткі підходи до заохочення вакцинації користуються відносним успіхом, і дані свідчать про те, що цим вдалося підвищити рівень вакцинації, принаймні в короткостроковій перспективі.

Показовим прикладом стало оголошення президента Франції Еммануеля Макрона про те, що вакцинація буде обов’язковою для медичних працівників і обов’язковою для відвідування розважальних закладів та закладів харчування. Попри невдоволення громадськості, майже через день після оголошення Макрона близько 1,7 млн ​​французів записалися на щеплення.

Але влада також повинна враховувати мінуси такого примусу. Одним з них є ризик поглиблення політичних та соціальних розколів щодо пандемії між прихильниками вакцинації та людьми, які виступають проти примусового отримання щеплення з різних причин, починаючи від проблем безпеки до питання порушення прав. Тисячі протестувальників вийшли на вулиці в Парижі, виступаючи проти оголошення Макрона.

Також потрібна обережність, оскільки у багатьох країнах люди, які найбільше не бажають вакцинуватися, є представниками різних етнічних груп, які вже страждають від дискримінації. Ускладнення життя таких людей лише посилить вже наявну несправедливість у суспільстві.

Щеплення як умова працевлаштування виправдана в сферах, що передбачають широкий контакт з людьми, вразливими до інфекції. Медичні працівники та персонал догляду за дітьми чи людьми похилого віку повинні бути щеплені. Для інших співробітників, таких як вчителі, поліція, працівники роздрібної торгівлі та сфери гостинності, аргументи більш тонко збалансовані.

Минулого тижня президент США Джо Байден виступив з поміркованими пропозиціями для федеральних працівників: або повністю пройти вакцинацію, або носити маску на роботі і проходити регулярне тестування на коронавірус.

Свідоцтва про щеплення мають довгу історію в сфері міжнародного туризму, і цілком розумно встановлювати їх використання в COVID-епоху, хоча потрібна згода щодо їх формату та того, на які вакцини поширюється дія таких свідоцтв. Невакцинованих мандрівників не можна просто виключати з рейсів, але вони повинні проходити прискіпливе тестування.

У сфері дозвілля та розваг різні політичні та соціальні обставини означають, що вимоги щодо вакцинації будуть відрізнятися у всьому світі. Деякі країни можуть вимагати сертифікати для входу у місця масового скупчення людей, а інші дозволяють бізнесу самостійно регулювати це питання.

Що стосується заохочення та винагород для популяризації вакцинації, пропозиція деяких штатів США про виплати в розмірі 100 доларів тим, хто отримує щеплення, оцінюється погано. Попри те, що невеликі винагороди, такі як лотерейні квитки чи знижки в магазинах можуть бути доречними, значні грошові подарунки ризикують розчарувати тих, хто раніше отримав щеплення добровільно, без винагороди. Така стратегія також поширює серед антивакцинаторів думку про те, що уряд намагається підкупити людей, змусивши їх пройти небезпечну процедуру.

Попри те, що примус або заохочення можуть сприяти підвищенню рівня вакцинації, особливо серед молоді, владі не слід переоцінювати ефективність цих «механізмів». Інформаційне середовище та переконання людей все ще відіграють важливу роль, резюмує видання.

В Україні стартував п’ятий етап вакцинації, на якому зробити щеплення від коронавірусу можуть усі дорослі старше 18 років, а не лише літні люди чи представники певних професій.

На тлі поширення нового штаму коронавірусу «Дельта», в  багатьох виникає запитання, наскільки ефективно захищають від нього наявні вакцини. Відповідь шукайте у матеріалі Оксани Півень «Чи ефективні вакцини проти нових штамів ковіду?» для читачів ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему: Коронавірус у світі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі