Понад тисячу кіберзлочинців заарештовано в рамках масштабної операції Інтерполу

Поділитися
Понад тисячу кіберзлочинців заарештовано в рамках масштабної операції Інтерполу
Арешти були здійснені в рамках операції під назвою HAEICHI-II, яка охопила 20 країн світу.

У рамках спецоперації, що проходила в період з червня по вересень 2021 року, заарештовано 1003 особи, що пов'язані з різними кіберзлочинами, включаючи романтичні афери, фінансове шахрайство, відмивання грошей, BEC-шахрайство та нелегальні азартні ігри, повідомили в Інтерполі.

Співробітники правоохоронних органів перехопили приблизно $27 млн, викрадених злочинцями, і заблокували 2 350 банківських рахунків, пов'язаних із різними кібезлочинами.

У ході операції поліції вдалося ідентифікувати щонайменше десять нових шахрайських схем, повідомляється у прес-релізі Інтерполу.

В одному з випадків BEC-шахрайства зловмисники намагалися виманити в однієї колумбійської текстильної компанії $16 млн під виглядом легального представника фірми. Ця сума мала бути переведена на банківські рахунки в Китаї двома транзакціями по $8 млн. Компанія перевела половину необхідної суми, але потім запідозрила шахрайство та зв'язалася з правоохоронними органами. Зрештою, Інтерполу вдалося повернути 94% суми.

В іншому випадку від шахрайства постраждала компанія у Словенії, яку зловмисники обманом змусили перевести $800 тис. на рахунки грошових мулів у Китаї. Як і в попередньому випадку, поліції вдалося повернути гроші фірмі, що постраждала.

Серед висхідних трендів у сфері фінансового шахрайства Інтерпол зазначає експлуатацію популярності серіалу “Гра в кальмара” для поширення шкідливого програмного забезпечення. Один із таких випадків був помічений у Колумбії, де зловмисники розповсюджували шкідливі програми під виглядом мобільних ігор за мотивами серіалу. Насправді ці програми автоматично підписували користувачів на преміум-сервіси без їхньої згоди.

Це вже друга подібна операція щодо протидії online-шахрайству, здійснена правоохоронними органами. Перша під назвою HAEICHI-I була проведена в період з вересня 2020 року по березень 2021 року в країнах Азіатсько-Тихоокеанського регіону. Її результатом став арешт 500 кіберзлочинців та блокування 1600 шахрайських банківських рахунків. Поліції також вдалося перехопити загалом $83 млн, вкрадених зловмисниками.

Раніше на запит DT.UA у кіберполіції України назвали найпопулярніші способи шахрайства з банківськими картками. Серед них: телефонні шахрайства, фішинг, скамінг та віддалена заміна SIM-картки фінансового номера.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі