У кіберполіції назвали четвірку найбільш розповсюджених злочинів з банківськими картками

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У кіберполіції назвали четвірку найбільш розповсюджених злочинів з банківськими картками
Для афер хакери використовують телефони, інтернет-магазини та інше.

На запит ZN.UA в кіберполіції України назвали найпопулярніше способи шахрайства з банківськими картками. Серед таких: телефонні шахрайства, фішинг, скіммінг та віддалена заміна SIM-картки фінансового номеру.

Телефонні шахрайства (методами соціальної інженерії)

Поширена схема коли зловмисники видають себе за працівників банку або представників мобільного оператора. У розмовах повідомляють про нібито блокування картки або ж про отримання доступу до банківського рахунку сторонніми особами. Таким чином аферисти випитують конфіденційні дані, зокрема термін дії картки, PIN-код та СVV-код, коди банків та мобільних операторів. Зібрану інформацію використовують для привласнення грошей із банківських рахунків. 

Фішинг

Шахраї створюють фішингові ресурси, схожі на популярні Інтернет-магазини, банківські установи, служби доставки, платформи оголошень, сервіси для онлайн-переказу грошей тощо. Основне завдання таких шахраїв – викрадення логінів і паролів або ж отримання банківських даних для привласнення грошей. Так, наприклад, зловмисники роблять розсилки нібито від імені банку із посиланням на фішинговий ресурс, де просять ввести персональні дані нібито для перевірки. 

Скіммінг

Аферисти прикріплюють до банкоматів приховані пристрої, які зчитують інформацію з магнітних стрічок карт, а також мікро-відеокамери, що фіксують введення PIN-коду.  Отримані дані зловмисники використовують для виготовлення дублікатів карт, з яких потім знімають готівку

Віддалена заміна SIM-картки фінансового номеру

Шахраї здійснюють перевипуск сім-карти, яка «прив’язана» до Інтернет-банкінгу, банківської картки, або для зняття грошей з рахунків, придбання товарів в онлайн-магазинах.

Основними ознаками такого виду шахрайства можуть бути незначні  поповнення рахунку та часті дзвінки від невідомих впродовж короткого періоду. Таким чином зловмисники намагаються  ідентифікувати абонентау мобільного оператора для перевипуску sim-карти.

Повідомлялось, що співробітники Департаменту кіберполіції НПУ викрили групу шахраїв, яка розсилала шкідливе програмне забезпечення на електронні адреси підприємців. В результаті зловмисники викрали у бізнесменів понад 5 млн гривень

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі