Хакери викрали у бізнесменів близько п'яти мільйонів гривень

Поділитися
Хакери викрали у бізнесменів близько п'яти мільйонів гривень Фото: Twitter
Викрадення відбувалися за допомогою вірусної програми.

Співробітники Департаменту кіберполіції НПУ викрили групу шахраїв, яка розсилала шкідливе програмне забезпечення на електронні адреси підприємців.

В результаті зловмисники викрали у бізнесменів понад 5 млн гривень, повідомляє пресслужба кіберполіції на сайті відомства.

"Фігуранти розсилали на електронні адреси компаній і підприємців листи з шкідливим програмним забезпеченням. Повідомлення маскували під архіви з документами, в яких були вимоги оплати певних послуг або надання інформації державним органам", - йдеться в повідомленні.

Вірусні програми надавали віддалений доступ до комп'ютерів бухгалтерів та директорів. Зловмисники створювали платіжні доручення від імені юридичних і фізичних осіб на свої рахунки.

"За попередніми підрахунками, постраждалим нанесено понад 5 млн гривень збитків", - повідомили у відомстві.

Фото з сайту кіберполіції
Фото з сайту кіберполіції

Проведено 8 обшуків на території Києва та Київської області, під час яких вилучили комп'ютерну техніку, мобільні телефони, банківські картки, флеш-накопичувачі та "чорнові" записи.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 185 (Крадіжка), ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж або мереж електрозв'язку) ч. 3 ст. 190 (Шахрайство) УКУ.

Фігурантам може загрожувати до восьми років позбавлення волі. Слідчі дії тривають.

Раніше повідомлялося, що за допомогою вірусного програмного забезпечення хакери втручалися в роботу серверів приватних і державних установ країн Європи та США. Їх діяльність завдала іноземним банкам 2,5 мільярда доларів збитків. Зловмисникам загрожує до дванадцяти років ув'язнення, повідомляє Департамент комунікації Національної поліції.

"В рамках міжнародної спецоперації Департаменту кіберполіції спільно з Головним слідчим управлінням Нацполіціі, Офісом Генерального прокурора України, із залученням колег із правоохоронних органів Німеччини, США, Великобританії та Нідерландів, була викрита і заблокована діяльність транснаціонального хакерської злочинного угруповання з розповсюдження небезпечного і стійкого вірусного програмного забезпечення - «EMOTET» ", - йдеться в повідомленні.

Інфраструктура «EMOTET» включала сервери, розташовані по всьому світу, і фактично була БОТ-мережею. «Вірус» поширювався через спам-розсилки та документи Word, Excel і т. Електронні листи виглядали як попередження про безпеку облікового запису, запрошення на вечірку і навіть як застереження від поширення COVID-19.

Також кіберполіції попереджає українців, що в мережі Інтернет активізувалися шахраї, які виманюють гроші у громадян під виглядом надання державних компенсаційних виплат по 8 тисяч гривень.

Як повідомляє пресслужба відомства, з початку грудня надійшло вже близько 100 звернень постраждалих від таких схем.

Зазвичай правопорушники розміщують відео, де президент України Володимир Зеленський розповідає про виплати матеріальної допомоги підприємцям в розмірі 8000 гривень.

В описі до відео шахраї розміщують посилання на ресурс, де нібито можна подати заявку на отримання виплати, стверджуючи при цьому, що таку матеріальну допомогу може отримати кожен. На сторінці по посиланню громадянам пропонується ввести персональні дані та номер банківської карти для зарахування грошей. Далі шахраї просять оплатити послуги юриста з оформлення заяви, отримання електронного підпису, проходження ідентифікації тощо. В основному для цього використовують вбудований чат-бот.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі