Хакери, на замовлення з РФ, зламували профілі чиновників у соцмережах

Відео
Поділитися
Хакери, на замовлення з РФ, зламували профілі чиновників у соцмережах Фото: Facebook
Серед постраждалих голова одного з районних судів області.

Фахівці, що займаються кібербезпекою Служби безпеки України припинили діяльність хакерського угруповання, які за гроші забезпечували клієнтам несанкціонований доступ до мессенджерів, акаунтів в соцмережах.

Хакери також зламували електронні поштові скриньки користувачів, повідомляється на сайті СБУ.

Зловмисники зламували акаунти мобільних месенджерів та соціальних мереж ряду посадових осіб Київської області через підконтрольний віртуальний сервер. Задокументовано, що серед постраждалих від їхніх дій - голова одного з районних судів області.

За інформацією спецслужби, власник хостингу систематично виїжджає за кордон, в тому числі в РФ. Його основною клієнтурою були громадяни РФ і українські "приватні детективи". Зараз перевіряється його можливий зв'язок зі спецслужбами країни-агресора.

Вартість послуг зловмисника становила до $3 тисяч в залежності від складності та обсягів роботи. Для анонімності розрахунки проводилися в криптовалюті, а також на електронні гаманці заборонених в Україні російських небанківських платіжних систем.

В ході обшуків правоохоронці вилучили комп'ютерне обладнання, банківські картки, зразки програмного забезпечення, використовуваного для отримання несанкціонованого доступу. Всі вони будуть направлені на експертизу.

Ведеться слідство у ст.359 (незаконні придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації) та ч.2 ст.361 (несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж або мереж електрозв'язку) Кримінального кодексу України. Вирішується питання про повідомлення організаторам схеми про підозри.

Раніше повідомлялося, що за допомогою вірусного програмного забезпечення хакери втручалися в роботу серверів приватних і державних установ країн Європи та США. Їх діяльність завдала іноземним банкам 2,5 мільярда доларів збитків. Зловмисникам загрожує до дванадцяти років ув'язнення, повідомляє Департамент комунікації Національної поліції.

"В рамках міжнародної спецоперації Департаменту кіберполіції спільно з Головним слідчим управлінням Нацполіціі, Офісом Генерального прокурора України, із залученням колег із правоохоронних органів Німеччини, США, Великобританії та Нідерландів, була викрита і заблокована діяльність транснаціонального хакерської злочинного угруповання з розповсюдження небезпечного і стійкого вірусного програмного забезпечення - "EMOTET", - йдеться в повідомленні.

Інфраструктура "EMOTET" включала сервери, розташовані по всьому світу, і фактично була БОТ-мережею. "Вірус" поширювався через спам-розсилки та документи Word, Excel і т. Електронні листи виглядали як попередження про безпеку облікового запису, запрошення на вечірку і навіть як застереження від поширення COVID-19.

Також правоохоронні органи Англії і Шотландії заарештували вісім осіб, які займалися заміною SIM-карт і викрадали гроші у американських знаменитостей і багатих людей. Часто атаки групи зачіпали відомих спортсменів, музикантів і так далі, повідомило Британське Національне агентство по боротьбі зі злочинністю.

Представники Європолу додають, що ці арешти стали продовженням великої операції, що почалася на Мальті та Бельгії, де раніше були затримані інші члени цієї ж злочинної групи. Дане розслідування почалося ще торік, після масштабного злому Twitter, і в ньому брали участь влади США, Великобританії, Канади, Мальти та Бельгії.

За даними влади, злочинці діяли за класичною схемою і обманом змушували співробітників американських операторів стільникового зв'язку привласнити їх SIM-карті телефонний номер знаменитості. Маючи доступ до номера жертви, шахраї скидали паролі та обходили двофакторну аутентифікацію в різних облікових записах. Сумарно така активність принесла угрупованню понад 100 000 000 доларів США в криптовалюті.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі